Canım Anne

Çocuğunuza İsim Koyarken Bunlara Dikkat Edin

Çocuğunuza İsim Koyarken Bunlara Dikkat Edin

Çocuğunuza İsim Koyarken Bunlara Dikkat Edin

Anne babanın ilk ve en önemli görevlerinden biri çocuğuna düzgün, doğru bir isim vermektir. Çocuğunuzun kimliğini belirleyecek olan, mührü olan ismini seçerken oldukça dikkatli olmalısınız. Çocuğunuza isim verirken sadece kulağa hoş gelmesinden ziyade anlamının da güzel olmasına dikkat edilmesi daha iyi olacaktır.

cocugunuza-isim-koyarken-bunlara-dikkat-edin

Çocuğa isim koyulurken dikkat edilmesi gerekenler

  • Kişi ismi ile yaşadığı için isim verilirken anne babaların oldukça dikkatli olması gereklidir. İlk olarak vereceğiniz ismin anlamlı çocuk ismi olmasına dikkat etmelisiniz. Sadece kulağa hoş gelmesinden ziyade mutlaka anlamını da araştırıp ondan sonra koyabilirsiniz.
  • İsmin anlamının insanın ruhunu etkilediği pek çok bilim adamı tarafından kanıtlanmıştır. İnsanlar bir süre sonra ismi ile özdeşleşmektedir. Bunu düşünerek hareket etmeli çocuğunuza asi, savaş, Vural gibi şiddet içeren isimleri vermekten çekinmelisiniz.
  • Bebeğinize isim koyarken olumlu ve iyi niyeti düşünmelisiniz.

cocugunuza-isim-koyarken-bunlara-dikkat-edin

  • 2 isimden fazla olmamasına dikkat etmelisiniz.
  • İsimler hem kişilik hem de karakter üzerinde oldukça etkilidir. Bu yüzden çocuğunuzun nasıl bir kimlik, karakter taşımasına istiyorsanız ona en uygun, en çok yakışacak olan ismi koyarak bir adım atabilirsiniz.
  • Soyadı ile olan uyumuna göz gezdirebilirsiniz.
  • Türkçe olmayan, sözlükte geçmeyen isimleri tercih etmemeniz daha doğru olacaktır.
  • Koyacağınız ismin İslama uygun olup olmamasına dikkat etmelisiniz.

cocugunuza-isim-koyarken-bunlara-dikkat-edin

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi