Çocuğunuza Koleksiyon Alışkanlığı Kazandırın

Çocuğunuza Koleksiyon Alışkanlığı Kazandırın

Çocuklarımız günden güne büyüyorlar. Peki, onlar büyürken neler öğreniyorlar? Hangi alışkanlıkları kazanıyorlar? Hobileri oluyor mu? Bu tür soruların cevapları çocuklarımızın karakterini de gözler önüne seriyor aslında. Büyürken öğrenmeli, araştırmalı, geliştirmeye çalışmalı, buldukları ile yetinmemeli, yenilerini yapmak istemeli. Taze beyin her şeyi rahatlıkla içine alır ve kolaylıkla sindirebilir. Bu yüzden biz ebeveynlerin çocuklarına öğrettiği her şeyin onların hayatlarındaki ve karakterindeki yeri çok önemlidir. Ben kendimden örnek verecek olursam çocuğuma koleksiyon yapma alışkanlığını aşıladım. Bilmeyenler ya da bilip de unutanlar için şöyle bir koleksiyon nedir diye sorup cevaplayalım istedim. Koleksiyon; öğrenmek veya boş zamanlarımızı doldurmak için ilgi alanımızın özelliklerine göre aynı türden eşyaları bir araya getirmektir.

canım anne-311

O zaman hazır konusu açılmışken koleksiyon hakkında sizlerle beraber biraz daha bilgi sahibi olalım hanımlar. Koleksiyon nasıl yapılır?  Biraz bundan bahsetmek isterim. Aslına bakarsanız en uzun süreli uğraşların arasındadır koleksiyon yapımı. İlk ilginizi çektiği andan itibaren bir ömür süren maceralı bir yolculuktur bu. Ama bu hobiyi edinen kişilerin araştırmayı seven ve sabreden bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Çünkü koleksiyonunuza dâhil edeceğiniz parçaların özelliklerini bilmeli, onları türlerine göre ayırmalı, saklama koşullarını araştırmalısınız. İstediğiniz bütün parçalarda bir anda önünüze çıkmayacağı için sizleri bu yolda sabırlı olmaya davet ediyoruz. Bazen de koleksiyon yapmak maddi açıdan sizi zorlayabilir. Sebebi ise koleksiyonunuza ekleyeceğiniz parça gerçekten günümüzde nadir bulunan parçalardan biri olabilir ve siz de onu kaçırmak istemeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda kesenin ağzını biraz açmak gerekebilir.

Genellikle rastlayabileceğimiz  koleksiyon çeşitleri şunlardır;  Deniz kabuğu, dergi, pul, desenli peçete, gazete, jeton, kalem, para, tespih, müzik plakları, forma, misket.

canım anne-313

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ