Çocuğunuzun Odasına Renk Katın

Çocuğunuzun Odasına Renk Katın

Çocuklar sahip olunabilecek en büyük değer. Varlıkları her dakika minnet sebebi. Hal böyle olunca üzerlerine düşüyoruz ve en iyisine sahip olsun istiyoruz. Bebekken en iyi mamaları yedirmek, büyüdüğünde en iyi okullarda okutmak istiyoruz. Evimizde de yine aynı özeni gösteriyoruz yavrularımıza. Bebeğimiz olacağını öğrendiğimizde hemen odasını canlandırıyoruz gözümüzde. Ne renk olacağı, nasıl mobilyalar olacağı ve bunun gibi birçok soru aklımızda sıralanıyor.

canımanne2

Ben çocuk odasının bir konsepti olması gerektiğini düşünenlerdenim. Yani konsept derken kafanızı karıştırmak istemem bahsetmek istediğim şey odanın bir ruhu ve tavrı olması gerektiği. Örneğin; kız çocuğu anneleri genelde pembe tonlarını tercih ediyor ve odada prenses havası yaratmaya çalışıyor. Erkek çocuğu anneleri de genellikle adet olduğu gibi mavi renk ağırlıklı tercih ediyor ve denizci, uzay mekiği veya futbol temalı odalar hazırlıyor.

canımanne4

Ben ise bu tür cinsiyete yönelik renk ayrımlarından hoşlanmıyorum. Bu yüzden çocuk odası dekorasyonu için rengârenk bir tema yarattım. Duvar boyamızı silinebilir olanlardan yaptırdık özellikle çünkü elinden kalemi alıp dur yapma, çizme diye bağıran bir anne olmak istemiyorum. Çocuğumun odası tamamen onu ve onun zevklerini yansıtıyor. Hatta boyunun yettiği yerlere rengarenk boyalarla kendi el izini yaptı bile. Böylelikle hem bizim izin verdiğimiz ölçüde özgür olduğunu biliyor hem de içinde nasıl bir çocuk varsa onu çıkartıp bizlere gösterebiliyor.

canımanne1

Çocuk gelişimi konusunda bu tür çalışmalar hem aileyi birbirine yaklaştırıyor hem de çocuğun daha özgüvenli ve cesur olmasını sağlıyor. Unutmayın ki çocuğumuza yaptığımız her yatırım geleceğe yapılan bir yatırım olacaktır. Biz ebeveynler olarak tam anlamıyla üzerimize düşeni yaparsak gelecekten en ufak bir kaygımızın olmayacağını düşünüyorum.

canımanne5

Sizler de çocuğunuzun odasına renk katın böylelikle geleceklerinin şekillenmesine yardımcı olun!

canımanne6

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ