Çocuğunuzun Odasını Farklılaştırın

Çocuğunuzun Odasını Farklılaştırın

Çocuğunuzun odasını dekore edeceğiniz zaman mutlaka onunla beraber hareket etmeli ve onun da fikirlerini sormalısınız. Böylelikle odasını daha çok sevecektir. Çocuğunuz odasından sıkıldı ve farklılık mı arıyor? Birkaç ufak değişiklik ile odasına farklılık katabilirsiniz.

İlk olarak odaya uygulayacağınız konsepti çocuğunuz ile beraber belirleyin. Tuttuğu takıma veya en sevdiği çizgi filmi baz alarak hareket edin ve dekore ediniz. Çocuğunuzun isteklerini ve ilgi alanlarını göz önünde bulunarak odasını yeni baştan yaratabilirsiniz. Çocuğunuzun odasını prenses odasına, denizaltına, arış pistine dönüştürebilirsiniz. Erkek çocukları için tuttuğu takıma göre bir dizayn seçebilir ve uygulayabilirsiniz. Dekorasyon yapmaya karar verip konsepti de belirledikten sonra dekorasyon ile ilgili birkaç yazı okuyabilir veya dergi karıştırabilirsiniz. Son zamanlarda neler moda olmuş veya en kullanışlı mobilyalar nelermiş bunlara göz atabilirsiniz

Çocuk odası dizayn edeceğiniz zaman ilk adım elbette ki odanın boyasının değiştirmektir. Tüm duvarları boyayamasanız bile tek bir duvarı diğer duvarların rengine zıt bir renk ile boyayabilir veya konseptinize uygun bir duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Ancak ne yaparsanız yapın mutlaka çocuğunuzu da işin içine katınız. Beraber keyifli ve eğlenceli dakikalar yaşamak için bundan iyisi olamaz.

Odanızın konseptine ve rengine uyumlu olarak perde ve halı seçiniz. Bu seçimi de yine çocuğunuzun fikrini alarak yapmanız da fayda var. Sonuçta orası onun odası olacak onun beğenileri ve istekleri de dikkate alınmalıdır.

Yeni bir yatak örtüsü veya cibinlik alarak da odanı havasını iyice değiştirebilirsiniz. Yatak başlığınızı çocuğunuzla beraber yapabilirsiniz. Resimlerinizden oluşan bir yatak başlığı veya eski kapınız varsa bunu boyayarak rahatlıkla el emeği bir yatak başı yapabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ