Reklam

Çocuklarda Karaciğer Yağlanmasını Önlemek İçin 7 Öneri

Reklam
Reklam

Karaciğer yağlanması oldukça zararlı etkilere sahip olan bir sorundur. Hızlı bir şekilde kilo kaybı gözlenebilir. Vücutta sıvı birikmesi ve bacaklarda şişme gibi belirtiler ile kendini göstermektedir.

Son zamanlarda özellikle çocuklarda da ortaya çıkan karaciğer yağlanmasını önlemek için birkaç öneriyi sizler için paylaşacağız.

 1. Düzenli ve sağlıklı beslenme hayatımızın her döneminde bizim için oldukça önemlidir. Anne karnında, doğduktan sonraki dönemlere kadar her dönemde beslenmeye dikkat edilmelidir. İlk 6 ay sadece anne sütü verilmeli daha sonra ek gıdalara geçildiğinde doğru ve sağlıklı besinler seçilmelidir. Mutlaka çocuğunuz için mevsim meyve ve sebzelerinden çorbalar, yemekler yapıp yedirmelisiniz. Ev yemekleri sevmeyen ve sürekli abur cubur ve fast food ile beslenen çocuklarda karaciğer yağlanması sorunu ile beraber daha birçok sorunda ortaya çıkmaktadır.
 2. Yüksek kalori içermek dışında hiçbir yararı olmayan hazır kekler, kurabiyeler, asitli içeceklerden çocuklarınızı mümkün mertebe uzak tutunuz.
 3. Çocuğunuz için hazır meyve suyu kullanmak yerine direk meyve tüketmesini sağlamalısınız. İlla da meyve suyu istiyorsa evde kendiniz taze olarak sıkılmış olarak kullanmalısınız.
 4. Çocuğunuzun bilgisayar veya televizyon karşısında gereğinden fazla zaman geçirmesine müsaade etmeyiniz.
 5. Bir spor dalı ile ilgilenmesini teşvik edebilir, hareket etmesini sağlayabilir veya kısa mesafelere yürüyerek gitmesi için nu yönlendirebilirsiniz.
 6. Öğün atlamak çocuklarınızın daha fazla acıkıp abur cubur yemelerine sebep olabilir. Bu yüzden düzenli olarak günde 3 ana öğün ve 2 ara öğün tüketmelerine dikkat etmenizde büyük fayda var.
 7. Ailecek akşam yemeklerini yemeye özen göstermelisiniz. Böylelikle daha düzenli bir yeme alışkanlığı kazanmış olacaktır.

Sonrakini düzenle 12 Ocak 2017 7:49 pm

Reklam

Rasgele Konular

 • Bebek Battaniye Modelleri

Tığ işi ponponlu bebek battaniyesi yapımı

Tığ işi ponponlu bebek battaniyesi yapımı çok amaçlı örgü modeli olarak kullana bileceğiniz tığ işi… Devamını oku

15 saat önce
 • Lif Modelleri

Yeni incili papatya güzeli yuvarlak lif yapımı

Yeni incili papatya güzeli yuvarlak lif yapımı bir önceki paylaşımımız da kare papatya güzeli lif… Devamını oku

15 saat önce
 • Lif Modelleri

Yeni yaprak esintisi lif modeli yapılışı

Yeni yaprak esintisi lif modeli yapılışı görselliği harika model lif yapımı çeyizlerin gözdesi olabilecek lif… Devamını oku

16 saat önce
 • Örgü Şapka ve Bere Modelleri

Ayıcık bebek bere modeli yapılışı

Ayıcık bere modeli yapılışı figürlü bere modeli arayanlar için çocukların severek kullanacağı bere modelini kolaylıkla… Devamını oku

2 gün önce
 • Tunus İşi

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Merhabalar Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Modelleri ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli ziyaretçilerimiz… Devamını oku

2 gün önce
 • Tunus İşi

Tunus İşi Yeni Model Yapımı

Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Yeni Model Yapımı ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli… Devamını oku

2 gün önce
Reklam