Canım Anne

Çocuklarda Tutunma Çabası “Aidiyet – Adem Güneş” Tavsiye Kitap

Çocuklarda Tutunma Çabası “Aidiyet – Adem Güneş” Tavsiye Kitap

Çocuklarda Tutunma Çabası “Aidiyet – Adem Güneş” Tavsiye Kitap

Aidiyet Adem Güneş

Her mesleğin pirii vardır, ben ise kendime çocuk eğitimi konusunda sayın Adem Güneş beyi piir edindim. Yeni kitabını okudum, okadar doğru bildiklerimiz yanlışmış ki kesinlikle tavsiye edeceğim bir kitap.. Anlayarak okumanız niyeti ile..

Aidiyet ihtiyacı insanın en karmaşık duygusudur. Bir yandan özgürlüğe düşkündür insan ruhu, diğer yandan tutunacak dal arar. Tutunabildiği kadar kendini emniyette hisseder.

Kişilik gelişimi sağlıklı olan çocuklar, küçük yaşlardan itibaren aidiyet ihtiyacına doğru rehberlik edilmiş çocuklardır…

Çocuğun elleri tamamen bırakıldığında bireyselleşirken; kendi olmasına izin verilmezse, bağımlı hale gelir.

Temeli “Güvenli Bağlanma” olan aidiyet duygusunun oluşumu ve gelişimini anne-babaların dikkatine sunmak oldukça önemlidir; çünkü kişi, yaşama aidiyet duygusu ile tutunur…

Pedagog Adem Güneş, Tutunma Çabası: Aidiyet’te çocukluk döneminden itibaren aidiyet duygusunun oluşumunu adım adım ele alıyor. Aidiyeti bozan durumlara, aidiyet yanılgılarına, kırılmış aidiyet duygularının nasıl yeniden yapılanacağına değiniyor. Kişinin fiziksel ve ruhsal gelişimini olumlu etkileyen, değerler edinimini kolaylaştıran, problem çözme yeteneği kazandıran aidiyet kavramını açıklarken, cevapsız kalan birçok soruyu yanıtlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın