Çocukların Dikkat ve Konsantrasyonlarını Artıracak 10 etkinlik

Çocukların Dikkat ve Konsantrasyonlarını Artıracak 10 etkinlik

Resfebe

Sayı, harf ve resimlerin bir arada kullanılması ile bir kelimeyi ya da kelime grubunu bulmayı içeren zeka oyunu çocukların ilgisini çekmektedir. Bu oyun mantık ile hayal gücünü çalıştırmayı gerektiriyor.

Küçük Dedektif

Bu oyun görsellere gizlenen nesneleri bulmayı amaçlayan oldukça zevkli bir oyundur. Bu oyunda dikkat çok önemlidir.

Ellerinle Şekillendim

Çocuklar yönergeleri izleyerek çizim yaparlar. Bu oyun sonunda incelenerek çocukların yönergelere nasıl uydukları takip edilir.

Mandala

Mandala boyamak çok dikkat isteyen bir uygulamadır. Bu uygulamayı da çocuklar büyük bir titizlikle yapmaktadır.

Tersim Ters

Söylenen isim, şehir, hayvan, sayıların tersten söylendiği bu oyunda çocuklar çok eğlenmektedir. Çocuklar bu eğlenceli oyunla birçok kavramı kolaylıkla öğrenmektedir.

Yedi Adım Dansı

Bu dansta dikkat ve konsantrasyon çok önemlidir. İlk müzik verildiğinde yapılan hareket ikinci müzik verildiğinde ise arka arkaya yapılması gerekiyor. Oldukça zevkli olan bu oyunu da çocuklar çok sevmektedir.

Beni Tamamla

Bu tamamlama oyununda bir görsel verilmekte ve eksik parçanın tamamlanması istenmektedir. Çocuklar da görseli çok detaylı bir şekilde incelemekte ve eksik parçayı bulmaya çalışmaktadır.

 

 

Göz Göze

Çift halindeki gözlerin dağıtılarak bir araya toplanması istenmektedir. Bu oyunda kaç çift göz olduğu vb. sorular sorularak çeşitlendirilebilir.

Eşimi Bulma

Eş görsellerin dağıtılarak eşlerinin bulunması üzerine olan bu oyunu da çocuklar severek oynamaktadır.

Eksildim

Bir kelime grubu belirlenip, bunlar tahtaya yazılmalıdır. Daha sonra da çocukların gözleri kapatılıp açtıklarında eksilen parça olup olmadığının bulunması istenir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ