Çocukların İlgisini Çekebilecek Okul Öncesi 10 Etkinlik

Çocukların İlgisini Çekebilecek Okul Öncesi 10 Etkinlik

Çocukların iyi vakit geçirmesini sağlamak için okul öncesi etkinlikler son derece önemlidir. Bu yazımızda sizler için bu etkilnlikleri derledik.

Ritim Aletleri

Çocukların çeşitli ritim aletleri ile oynamalarını sağlayarak iyi vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Ayrıca çocukların müziğe karşı bir yetenekleri varsa bu sayede ortaya da çıkabilir.

 

Doğa Sesleri

Çocuklara doğa sesleri dinleterek hafızalarının güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Beyin küçük yaşlardaki çocuklarda aşırı meraklıdır ve her şeyi saklamaya meyillidir.

Zeka Geliştirme

Çocukların zekalarının gelişmesi için çeşitli matematiksel işlemler yaptırabilirsiniz. Ayrıca yaratıcı zeka oyunları da çocukların zeka gelişimine katkıda bulunur.

Boyut Eşleştirme

Çocukların zeka gelişimine yardımcı olan bir başka etkinlik ise çeşitli boyut eşleştirme oyunlarıdır. Bu sayede çocukları hafızaları güçlenir.

Zaman Kavramı

Çocukların zaman kavramını iyi algılayabilmeleri için çeşitli saat, gece ve gündüz etkinlikleri yapabilirsiniz. İleride zamanın kavramının önemini çok daha iyi anlayacaklardır.

Örüntü Olay

Tavuktan nasıl civcivin çıktığı büyüdüğü, tırtılın nasıl kelebeğe dönüştüğünü çocuğunuza anlatmak olayları daha iyi kavramasını sağlayacaktır. Bu aktivite için birçok örnek bulabilirsiniz.

Çizgi Çalışma

Çocukların becerilerini geliştirmesi için hayvan desenleri çizme, boyama, noktaları birleştirme vb. etkinlikler son derece faydalıdır.

Kavram Örneği

Çocukların etrafındaki dünyayı anlamlandırabilmeleri için çeşitli yöntemlerle öğretmek gerekir. Soğuk ve sıcak, gölge ve aydınlık vb. kavramların mutlaka öğretilmesi gerekir.

Renk Kavramı

Çocukların her zaman renklere ilgisi vardır. Çocuklara çevrelerindeki renkleri eğlenceli bir şekilde öğretmek gerekir.

Şekil Kavramı

Çocuklara üçgen, kare, dikdörtgen vb. şekilleri eğlenceli bir şekilde öğretmek gerekir. Bu sayede çevrelerindeki nesneleri de çok daha iyi algılamaları sağlanmış olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ