Çocukların Okulda Neler Yaptığını Öğrenme Yolları

Çocukların Okulda Neler Yaptığını Öğrenme Yolları

Çocuklarınızın okulda neler yaptığını, günlerinin nasıl geçtiğini öğrenmek istiyorsanız bu içeriğimizden tüm detayları ile bulabilirsiniz.

Çoğu ailenin çocukları ile yaşadığı en önemli problemlerden biri iletişim sorunudur. Çocukların gün içerisinde dışarıda, okulda, kursta ne yaptıklarını merak ediyor fakat onların ağzından duyamıyor iseniz onlarla iletişiminizi güçlendirmeniz gerekmektedir. Çocuklarınız içine kapalı ve konuşmayı çok sevmiyor ise onunla iletişim kurmanın yollarını bulmanız gerekmektedir. Bu sandığınız kadar zor değildir. Onunla bir defa iletişim kurarsanız sürekli olarak ne yaptığını bilir ve herhangi bir sorun yaşıyor ise onun ağzından öğrenebilirsiniz. Çocukların okulda neler yaptığını öğrenmek için aşağıda yer alan yöntemleri deneyebilirsiniz.

Çocukların Okulda Neler Yaptığını Öğrenme Yolları

  • Çocuğunuzla konuşurken ilk olarak kendi gününüzün nasıl geçtiğini ona anlatın.
  • Direk sorular sormak yerine dolaylı yoldan sorun. Örneğin bugün okul nasıl geçti yerine bugün en çok okulda neye güldün diye sorabilirsiniz. Bu şekilde sorularınızı örneklendirip çoğaltabilirsiniz.
  • Çocuklarınızdan gün içerisinde yaşadığı 3 olayı veya durumu anlatmasını isteyin. Fakat bunların içinde birinin gerçek değil de hayal ettiği bir olay olmasını isteyin. Fakat gerçek olmayan hikayeyi siz bulmaya çalışın. Böylelikle anlattığı hikayeler arasında ne ye önem verdiğini, neyi gizlediğine dair ip uçları bulabilirsiniz.
  • Ona çoğu zaman bu tür konuşmalarda ciddi bir şekilde değil de esprili ve komik bir şekilde yaklaşmayı deneyin.

Sitemizde yer alan diğer çocuk iletişi konularına da bakıp çocuk gelişimi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin de deneyip sonuç aldığınız çocuk iletişimi yöntemleri var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ