Canım Anne

Çocuklarınıza Zaman Ayırın

Çocuklarınıza Zaman Ayırın

Çocuklarınızın gelişimi için oyun oldukça önemlidir. Neredeyse tüm uzman doktorlarında ortak kanısıdır ki çocuk gelişimi – hem fiziki, beceri hem de zihinsel gelişimi- için oyun oldukça önemlidir. Oyun kadar çocuğun ilgi ve şefkate de ihtiyacı vardır. O halde çocuklarla oyun oynama zamanlarınız olsun. Emin olun ki buna sizin de çok fazla ihtiyacınız var.

cocuklarla-ilgilenmek

Çocuklarla oyun oynama zamanınız olsun çünkü tüm hayatı boyunca onun size hep ihtiyacı olacaktır. Sizin oyun içinde ona yol göstermeniz onun hayata karşı daha sağlam bir şekilde yetişmesini sağlayacaktır. Onların el becerilerinin geliştiğini görmek, her geçen gün onların büyüdüğünü becerilerinin arttığını görmek te sizi fazlasıyla mutlu edecektir. Ve onlarla geçirdiğiniz zaman dilimince hayatın sıkıntısı, stresi ve yorgunluğundan nasıl arındığınızı göreceksiniz. Çocukların yaratıcılığı destekleyeceksiniz hatta geliştirmesine yardımcı olacaksınız.

Çocuklarla oyun oynama zamanlarının oluşturulması aile bireylerinin bir araya gelip birlikte vakit geçirmesiyle tüm bireylerin birçok ihtiyaçlarının karşılandığını göreceksiniz. Zaten aile kavramı da bir arada yaşayıp aralarında kan ve sevgi bağı bulunan bu kişilerin yardımlaşma içinde yaşaması değil midir? Bu zamanlarda çocuğunuzun ihtiyacı olan, sevgiyi, şefkati, ilgiyi, beceriyi, güzel davranışları vermiş olacaksınız. Günümüzde de çocukların olumsuz davranışlara eğilimi, sinirli, agresif, dediğim dedik, saygısız ve ilerleyen yaşlarda aileden kopuk olmalarının temel nedenlerinden biride ilgi ve şefkat eksikliğidir. Tabi ki çocuklarınızı çok seversiniz. Çocuğunu sevmeyen anne, baba, büyükbaba, büyükanne vs. yoktur. Çocuğa vakit ayıramayan ebeveyn çok fazladır.

cocuklarla-zaman-ayirmak-1

 

Çocuklarınıza oyun oynama zamanı ayırarak aile bağlarını güçlendirerek sağlıklı birey yetiştirmiş ve hem çocuğunuzun geleceğini hem kendi geleceğinizi hem de bir toplumun geleceğini kurtarmış olacaksınız. Çoğunuza geç kalmadığınız mutlu ve sağlıklı yaşantınız olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi