Canım Anne

Churchill İçecek Nedir? Çörçil İçecek Nasıl Yapılır?

Churchill İçecek Nedir? Çörçil İçecek Nasıl Yapılır?

Churchill içecek nedir diye merak edenler belki de bu kelimeyi sık sık duymuşlardır. “Churchill” olarak yazılan bir içecek özellikle yaz aylarında sıkça tüketilir. Okunuşu çörçil olaraktır. Çörçil içecek nasıl yapılır diye merak edenler de oldukça çoktur. Kısaca belirtmek gerekirse çörçil içecek maden suyu yani soda, tuz ve limonla yapılır. Yazının devamından çörçilin nasıl yapıldığını, içine tam olarak hangi malzemelerin koyulduğunu öğrenebilirsiniz. Sitemizdeki yazılardan biri olan Ayda 15 Kilo Verdiren Mucize İçecek adlı sayfa binlerce takipçimiz tarafından okundu ve denendi. Diğer pek çok sayfamızda da bu gibi içecekleri bulabilirsiniz.

Çörçil İçecek Nasıl Yapılır

Çörçil İçecek Nedir?

Çörçil içecek özellikle yemeklerden sonra tüketilen soda ile yapılır. Yaz aylarında serinleten bu içecek ayrıca çok yemek yemekten dolayı oluşan şişkinliğe de iyi gelir, hazmı kolaylaştırır. Maden suyu halk arasında soda olarak bilinir. Çörçil içecek nasıl yapılır sorusunu soranlar için bu içeceğin sodanın farklı bir şekilde tüketimi olduğunu söyleyebiliriz. Mineral deposu olduğu bilinen maden suyunun, tuz ve limon suyuyla karıştırılmasından oluşan içecek çörçil nedir sorusunun cevabıdır. İçine limon da katılınca vitamin deposu haline geliyor.

Çörçil İçecek Nasıl Yapılır?

Çörçil içecek nasıl yapılır? İşte cevabı…

Çörçil içecek malzemeler

  • 1 şişe maden suyu
  • 1 tane limon
  • Yarım çay kaşığı tuz

Çörçil İçecek Yapılışı Nasıldır?

Çörçil içecek nasıl yapılır sorusunun cevabı için öncelikle limonun suyunu sıkıyoruz ve bir bardağa alıyoruz. Limonu damak zevkinize göre daha az ya da daha çok ilave edebilirsiniz. Limon suyunun içine yarım çay kaşığı tuzu ilave ediyoruz. Bu karışımın üzerine maden suyumuzu döküyoruz. Çörçiln en büyük özelliği üzerinde köpük oluşmasıdır. Eğer yaptığınız bu içecekte köpük oluşmuşsa çörçiliniz olması gerektiği gibidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ