Dantel Vitrin Örtüleri

Dantel Vitrin Örtüleri

Dantel ürünler her zaman Türk toplumu için önemli ve değerli olmuştur. Her genç kızın çeyizinde mutlak dantel işi birkaç parça bulunur. Bu gelenek hala da günümüzde devam etmektedir. Dantel modası nesilden nesile günümüze kadar ulaşmıştır. Evimizin her köşesinde dantelden izler bulmak mümkündür. Mutfakta peçeteler, buzdolabı örtüleri, yatak odasında yuvarlak dantellerden, salonlardaki vitrin örtülerine kadar evimizin her odası dantelden izler taşır. Bu yüzden dantel bizim için önemlidir. Bir eve girdiğimde vitrinleri süsleyen o envai çeşit bardaklar, fincanlar ve onların altındaki vitrin dantelleri mutlaka gözümüze takılmaktadır. Bana o evler daha bir sıcak gelmiştir her zaman. Her ne kadar eskide kalmış gibi gelse de aslında günümüzde de hala kullanılmaya devam etmektedir. Eskisi gibi duvardan duvara vitrinler olmasa da daha küçük, camlı sunum alanları evlerimizin bir köşesinde bulunmaktadır. Ve bu sunumları süsleyen en güncel, en yeni vitrin takımları da yerlerini almıştır. Danteller evimize şıklık ve zarafet katmaktadır. Dantel olmayan ev çıplak gibi sayılır, bir şeyler hep eksiktir. Bu yüzden çoğu kadında evinin en azından bir köşesinde dantel kullanmayı tercih eder.

Dantel vitrin örtüsü modelleri çok fazla çeşitlilik göstermektedir. Hazır makine örgüsü danteller olduğu gibi el örgüsü, el işi dantellerde vardır Ancak kadınlar el emeği olduğu için ve daha şık gözüktüğü için örme dantelleri daha çok tercih etmektedir. Sık tığ işi danteller olduğu gibi yeni moda iğne ile yapılan vitrin dantelleri de vardır. Vitrinlerimizi süsleyen, renk katan, şıklık katan vitrin örtüleri evimizin vazgeçilmezlerinden biri olmuştur.

2016 vitrin örtüsü modelleri arıyorsanız sitemizdeki resimli anlatımlı görselleri inceleyebilirsiniz. Buradan yardım alarak detaylı şekilde gösterilen örneklerimizden birine başlayarak sizde evinizin şıklığına şıklık katabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ