Dantel Vitrin Salon Takımları

Dantel Vitrin Salon Takımları

Uzun bir süredir dantel vitrin salon takımı modelleri ile karşılaşmıyorduk evlerin salonlarında. Değişen hayat şartları ve kısıtlı boş zaman kalması nedeniyle hanımlar dantel işlerini bir süreliğine rafa kaldırmıştı sanıyoruz. Ancak ünlü mağazalar vitrinlerini dantel örgü işlerle süslemeye başlayınca anladık ki bu örgü türü uzunca bir süre daha yeniden hayatımızda olacak. Dantel işinin zahmeti ve zorluğundan dolayı ören kişilerin de azaldığını biliyoruz. Bırakın tamamı dantel örtüleri, ucundan köşesinden dantel sarkan ne varsa mağazalarda oldukça yüksek fiyatlara satılıyor. El işleri bu kadar değerlenmişken dantel bilen marifetli hanımlar çoktan işe koyulmuştur bile diye düşünüyoruz.

Tığ işi dantel vitrin salon takımı yapımı konusunda gerekli araştırmalar yapılıp, modeller incelenip, örgü iplerinin de seçilmesiyle; salon takımı örme çalışmalarındaki ilk adım atılmış oluyor. Eskiden dantel deyince akla beyazdan fildişinin tonlarına kadar 3-5 renk ip gelirdi. Şimdiyse neredeyse aradığınız her renkte dantel ipe ulaşmanız mümkün, hatırlatalım istedik. Mağazalarda da incelediğinizde dantel vitrin salon takımı örnekleri çok çeşitli, farklı renklerde örülebiliyor. Evinizde kullandığınız dekorasyona ve özellikle koltuklarınızın renklerine göre sizler de vitrin örtüleriniz için en uygun rengi seçebilir, birkaç rengi bir arada kullanabilirsiniz. Bu arada bilmelisiniz ki eski tarz dantel ipleri de klasik yerini her zaman korumaya devam ediyor.  Dantel tekniğinin tüm zorluğuna rağmen, örülmesi kolay, sizi çok yorup sıkmadan uğraşacağınız dantel motifleri seçerseniz kendinizi daha çok motive edebilirsiniz hanımlar. Tüm hazırlık aşamalarını tamamladıysanız dantel salon vitrin örtülerinizi örmek için daha ne bekliyorsunuz?

Soğuk havalar kendini hissettirmeye başladı, dumanı tüten enfes çorba tarifleri için linki tıklamanız yeterli. Daha birçok konuda detaylı bilgi almak, kendinizi ve sevdiklerinizi geliştirmek istiyorsanız sitemizin linkini sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz hanımlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ