Canım Anne

Değişik El Örgüsü Bayan Hırka Modelleri

Değişik El Örgüsü Bayan Hırka Modelleri

   Örgü parçalar kadınların kombinelerinde sıklıkla kullandığı ve tercih ettiği bir parçadır. Örgü parçalar eskiden yalnızca kış ve sonbahar aylarında daha sıklıkla kullanılırken günümüzde artık yazın da rahatlıkla kombinelerimizde kullanabileceğimiz örgü parçalar ortaya çıkmıştır. Örgü parçalar tektir ve size özeldir. Bu yüzden hazır alınan ürünlerden çok daha fazla kıymetli ve değerlidir. Ayrıca hazır ürünlere göre daha kullanışlıdır ve daha fazla çeşitliliğe mevcuttur. El emeği ile yapılmış birbirinden şık modeller vardır. El örgüsü ile yapılmış kazaklar, yelekler, hırkalar birbirinden şık kombine parçaları ortaya çıkmakta ve yapılmaktadır.

Özellikle sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez kombine parçalarından biri de hiç şüphesiz ki hırkalardır. Hırkaların hazır olarak satılanları olduğu gibi el örgüsü ile örülen modelleri de mevcuttur. Ancak hazır ürünlerden ziyade el örgüsü ile yapılan hırka modelleri daha fazla rağbet ve ilgi görmektedir.

Örgü hırkanızı tek renk örebileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak da örebilirsiniz. Bayan hırka modelleri çok fazla çeşitlilik barındırmaktadır. Spor kombineler için yapılan modeller olduğu gibi klasik modellerde mevcuttur. Siz tarzınıza en uygun olacağını düşündüğünüz hırkayı örebilirsiniz. Eğer klasik bir hırka örmek istiyorsanız simli iplerle örerek daha gösterişli ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer ördüğünüz hırkadan iyi sonuçlar almak istiyorsanız kaliteli iplerle örmenizi öneririz. Pamuklu ve yumuşak dokulu iplerle ördüğünüz hırkalardan daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

İlk bakışta hırka örmek zor gibi gözükse de aslında gözüktüğü kadar zor değildir. Resimli anlatımlı görselleri yakından inceleyerek ve takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Bayan hırka modellerinde genellikle beyaz, krem, bordo, siyah gibi renkler ağırlıklı olarak kullanılırken sezonun trend renkleri de hırkalarda yerini almaktadır. Değişik bayan hırka modelleri için görsellerimizi inceleyebilirsiniz.

Mum Işığı Hırka (Yaprak Hırka) Yapılışı – Tığ İşi
Tığ İşi Baykuş Hırka Yapılışı Tüm Modelin Anlatımı
Renkli Çiçekli Bebek Hırkası Yapımı / Knitted Baby Cardigan
Petekli Volan Kollu Kız Çocuk Hırkası Yapımı
Degrade kapşonlu bebek hırkası yapımı – Renk geçişli hırka yapımı
Kapşonlu haroşalı kulaklı örgü hırka yapımı
Tığ İşi Kolay Kapşonlu Bebek Hırkası Yapımı Detaylı Anlatımlı
Tunus işi ajurlu bebek hırkası yapımı
Ahududu modeli hırka yapımı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ