Değişik El Örgüsü Bebek Hırkası Örnekleri

Sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez parçalarından biri de hiç şüphesiz ki hırkalardır. Hazır olarak satılanları olduğu gibi el örgüsü olan modelleri de mevcuttur. El emeği, el örgüsü parçalar daha değerli ve kıymetli olduğu için kadınlar daha çok bunları tercih etmektedir. Her geçtiğimiz gün yeni modeller, örnekler ortaya çıkmaktadır. Eskiden günümüze kadar gelmiş örnekler, modeller olduğu gibi yeni moda, trend modellerde mevcuttur. Eskiyle yeninin birleşmesi ile özgün modeller ortaya çıkmıştır.

  El örgüsü bebek hırkalarının birçok çeşidi vardır. Erkek bebek hırkaları için daha çok mavi, beyaz, krem gibi renkler tercih edilirken, kız bebek hırkaları için daha çok pembe, pudra, beyaz gibi tonlar tercih edilmektedir. Tabi siz istediğiniz rengi seçip örebilirsiniz. Tek renk örebileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak da şık modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Düz şekilde örüp daha sonra üzerine motifler ekleyebilirsiniz. Kız bebekleri için daha çok çiçek, gül, yaprak gibi motifler kullanılmaktadır. Erkek bebekleri için ise hayvan ve geometrik motifler ön plana çıkmaktadır. Sizde tek renk düz şekilde örüp daha sonra motif ekleyebilirsiniz.

Bebek hırkalarınızın üzerine ponpon ekleyerek, kurdela, inci gibi materyaller ile süsleyebilirsiniz. Böylelikle daha şık ve gösterişli hırkalar elde etmiş olursunuz.

Bebekler için örülen örgüler küçük parçalardan oluştuğu için daha keyifli ve kolaydır. Örgüye yeni başlayanlar içi kolay modeller olduğu gibi örgü de başarılı olan bayanlar için zor modeller de mevcuttur. Öreceğiniz ipin kalitesi de bir o kadar önem arz etmektedir. Pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih etmeniz iyi olacaktır. Böylelikle daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Sizde değişik bebek hırka modelleri arıyorsanız sitemizdeki görselleri inceleyebilir, takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ