Değişik Havlu Kenarı Örnekleri

Değişik Havlu Kenarı Örnekleri

   Çeyiz hazırlığı yapan genç kızlar için havlu kenarları olmazsa olmazlardan biridir. Havlular çeyizlerimizin olmazsa olmaz parçalarından biridir. Çeyizlerimizin vazgeçilmez parçalarından biri olan havlular kenar oyaları ile beraber şıklığına şıklık katmaktadır. Dantelin büyüsü, zarifliği burada da karşımıza çıkmaktadır. Kenar dantelleri ile süslenen havlular çeyizimizin gözdeleri durumdadır. Geçmişten günümüze kadar gelmiş eski örnekler olsa da yeni trend, moda olmuş birçok farklı havlu kenarı modelleri de mevcuttur. El yüz havlularına dantel kenar yapıldığı gibi mutfak havlularında da tercih edilmektedir.

Havlu kenarınızı seçerken havlunuzun kenar rengine, motifime uygun renkler seçmeniz en doğrusu olacaktır. Tek renk örüp daha sonra renkli iplerle motifler oluşturabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Tığ ile yapılan havlu kenarı örnekleri olduğu gibi son zamanlarda iğne oyası ile yapılan havlu kenarları da çok fazla rağbet görmektedir. İğne oyası ile yapılan modeller, örnekler tığ ile yapılan dantellere göre daha fazla zaman ve emek gerektirmektedir. Ancak iğne oyası ile yapılmış kenar dantelleri daha şık ve narin durduğu için son zamanlarda sıkça kullanılmaktadır.

Sürekli olarak kullandığımız havlular aslında hanımlar için sadece bir eşya değil aynı zamanda görsel güzellik katan dekoratif bir üründür. Hanımların marifetlerini sergilediği havlu kenarları çok fazla ilgi ve talep görmektedir.

Ev hanımları kendileri için, evleri için ördükleri gibi bu hobilerini genişleterek buradan kazançta sağlayabilmektedir. Binlerce model içinde seçenekleri yaparak, örerek alıcıya ulaştırmakta ve evine ek gelir imkanı sağlamaktadır.

Her geçtiğimiz gün değişik havlu kenarı modelleri ortaya çıkmaktadır. İğne oyası ile yapılan modeller son zamanlarda oldukça fazlalaşmıştır.

Sizde en trend, en moda havlu kenarları için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz. Resimli anlatımlı görselleri inceleyerek istediğiniz modeli rahatlıkla yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ