Canım Anne

Değişik Masa Örtüsü Örnekleri

Değişik Masa Örtüsü Örnekleri

Dantel evlerimizin her köşesini süslemeye bu sezon da devam etmektedir. Dantele olan düşkünlük gün geçtikçe artmaktadır. Her ne kadar bir sezon dantelin modası bitti gibi tabirler kullanılmış olsa da günümüzde dantel değerini yeniden kazanmıştır. Dantel parçalar çeyiz sandıklarımızın başında yer aldığı gibi günümüzde ev dekorunda da sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca evlerimizin her odasında dantelden izler bulmak mümkündür. Dantel ürünler evlerimizin şıklığına şıklık kattığı gibi aynı zamanda zarifliği ile herkesin gözdesi duruma gelmiştir. Salonlarımızda vitrin takımları, masa örtüleri ile karşımıza çıkan dantel ürünler, mutfaklarımızda peçete takımları, perdeler ile yatak odalarımızda pike takımları, oda takımları ile karşımıza çıkmaktadır. Bunların dışında kullanım alanları da mevcuttur.

El emeği ile yapılan masa örtüleri mutfaklar için olanları farklı modellerde tasarlanırken, salon için örülen modeller daha klasik desenli ve motiflidir. Mutfak için örülen masa örtüleri daha çok kumaş parçasına dantel ekler yapılarak oluşturulmaktadır. Ancak salon için örülen masa örtüleri modelleri daha klasik bütünüyle dantel olarak örülmektedir.

Masa örtüsü modelleri çok fazla çeşitlilik barındırmaktadır. Masa örtülerinin tığ ile yapılanları olduğu gibi iğne oyası ile yapılan modelleri de mevcuttur. Ancak masa örtüsü gibi büyük bir parçayı iğne oyası ile örmek daha zahmetli olacağından genellikle tığ ile yapılan modeller tercih edilmektedir.

Masa örtüleri daha çok beyaz veya krem renkli iplerle örüldüğü gibi renkli iplerle örülen modellerde mevcuttur. Sizin tercihinize ve tarzınıza bağlı olarak renkli olarak da örebilirsiniz. Salonunuzun rengiyle uyumlu olacağını düşündüğünüz rengi seçerek rahatlıkla istediğiniz modeli örebilirsiniz.

Değişik masa örtüsü modelleri için sitemizdeki modelleri inceleyebilirsiniz. Resimli anlatımlı görselleri inceleyerek ve takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ