Değişik Mutfak Takımı Örnekleri

Değişik Mutfak Takımı Örnekleri

  Evlerimizde dantelin değmediği, girmediği tek bir alan dahi yoktur. Salonlarımızda vitrin takımları ile karşımıza çıkan dantel ürünler, yatak odalarımızda oda takımları ile, mutfaklarımızda ise mutfak takımları, buzdolabı örtüleri ile karşımıza çıkmaktadır. Ev dekorunda da dantel ürünlere sıklıkla yer verilmeye başlanmıştır. Aynı zamanda dantel giyim sektöründe de son zamanlarda oldukça ön plana çıkmıştır. Dantel ve el emeği ürünler, parçalar, kıyafetler son zamanların trendi haline gelmiştir. Dantel evlerimizi, dekorlarımızı eskiden bu yana süsleyen, renk katan en güzel hobilerimizden biri olmuştur. Genç kızların çeyiz sandıkları hazırlanırken mutlaka dantel parçalara da yer verilmektedir. Dantelin olmadığı tek bir çeyiz sandığı dahi yoktur.

Mutfak takımı denildiğinde bu takımın içine perdeleri, mutfak peçeteleri, masa örtüsü, buzdolabı örtüsü, önlük takımı gibi parçalar dahil olmaktadır. Komple dantelden örülen perdeler olduğu gibi kumaş kenarlarına dantel ekler yapılarak oluşturulan mutfak perdeleri de mevcuttur. Ancak komple dantel örmek çok zahmetli ve zaman alıcı olacağı için genellikle kumaş kenarına dantel ekler eklenerek oluşturulan perde modelleri daha fazla rağbet görmektedir. Mutfak peçeteleri de yine aynı zamanda komple dantel olarak örülen modelleri de mevcuttur. Ancak çok zahmetli olacağı için genellikle kumaş kenarına geçirilen dantellerden oluşan peçete takımları tercih edilmektedir.

   Mutfak takımı modelleri daha çok beyaz renkte tercih edilse de günümüzde renkli modellerde mutfak takımları da yapılmaktadır. Mutfağınızın genel havasıyla uyumlu olarak bir renk seçip sizde renkli mutfak takımı örebilirsiniz. Bu tamamen sizin beğeni ve isteğinize bağlıdır. İstediğiniz modeli seçerek renkli şekilde örmeniz de mümkündür.

Değişik mutfak takımı örnekleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz. Resimli anlatımlı görselleri takip ederek rahatlıkla sizde kendinize mutfak takımı örebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ