Kendin Yap Dekoratif Tespih Kutusu Yapılışı

Kendin Yap Dekoratif Tespih Kutusu Yapılışı

Kendin yap geri dönüşüm fikirleri hamarat hanımlar tarafından ilgile takip edilmeye devam ediliyor. Canimanne.com sitemizin Kendin Yap kategorisinde yüzlerce olan geri dönüşüm fikirlerinden siz de faydalanabilir, evinizde kullanmadığınız eşyaları değerlendirebilir ya da aşağıda video linkini de yayınladığımız dekoratif tespih kutusu yapılışı gibi fikirleri uygulayabilirsiniz. Kendin Yap Çatalla Çiçek Motifi Yapılışı konulu yazılı ve video içeriğimiz de ilginç kendin yap projeleri arasında yer alır.

Dekoratif Tespih Kutusu Yapılışı

Dekoratif Tespit Kutusu Yapılışı Video

Dekoratif tespih kutusu yapılışı ile ilgilenenler için yayınladığımız videomuzdaki detaylar kutu yapımının baştan sona bütün aşamalarını içermektedir. Dekoratif tespih kutusu malzemeler listesini aşağıda sizler için sıraladık.

Dekoratif Tespih Kutusu Malzemeler

Çeyizlik tespih kutusu yapılışı olarak da nitelenen bu kendin yap fikri için gereken malzemeler şu şekildedir.

  • İstediğimiz renkte kadife esnek kumaş
  • Karton rulolar
  • Silikon tabancası
  • Boncuk şeritleri
  • Sünger şerit
  • Kalem
Evde Tespih Kutusu Yapımı

Dekoratif Tespih Kutusu Nasıl Yapılır?

Dekoratif tespih kutusu yapılışı için öncelikle süngerimizi videodaki gibi rulonun üzerine sararak silikonla yapıştırıyoruz. Süngerin silikondan yanma ihtimalini göz önünde bulundurarak az silikon sıkmak şartıyla süngerin iki ucunu yapıştırıyoruz. Daha sonra ölçerek kestiğimiz kadife kumaşı süngerin üzerine kaplıyoruz. Kumaş olarak esnek kadife kumaş kullanıyoruz.

Ev yapımı tespih kutusu yapılışı için kadife kumaşı süngerli ruloya sardıktan sonra yapıştırıyoruz. Yapıştırma işlemi bittikten sonra fazlalıklarını kesiyoruz. Silikonu kadife kumaşta da çok kullanmamaya dikkat ediyoruz.

Şimdi sıra dekoratif tespih kutusu yapılışı anlatımımızda kapağına geldi. Başka bir rulo alıyoruz ve videoda görüldüğü gibi kadife kumaşla kaplıyoruz. Kapağını da tamamladıktan sonra kapağın ve kutunun üzerini boncuk şeritten parçalar keserek süslüyoruz. Evde tespih kutusu yapılışı video içeriği izlerseniz bu anlattıklarımızı çok daha iyi anlayacaksınız.

Evde Tespih Kutusu Nasıl Yapılır
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ