Deneyerek Öğrenen Çocuklar Daha Başırılı

Deneyerek Öğrenen Çocuklar Daha Başırılı

Minik ustalar

Çocukların gelişimi önemlidir zira ileriki yaşlarındaki seçimlerine son derece yardımcı oluyor bu gelişimdeki süreç. Hangi yaşta olursa olsun özellikle de 10 yaşına kadar her çocuk öğrenmeye çok açık olduğu kadar öğrendiklerini unutmuyorlar.

blank

 

Deneyerek öğrenen çocuklar daha başarılı yapılan araştırmalara artık çoğu kişinin güveni kalmamasıyla birlikte konu ne olursa olsun bunu kendinizden de anlayabilirsiniz. Yemek yapmayı küçük yaşta öğrendiyseniz en çok aklınızda kalan hep o yaşlarda kalanlardır buna hatırladığınız çocukken en çok oynadığınız oyundan bile yola çıkabilirsiniz.

Çocuğunuzun gelişimi ve öğrenmesi için çekinmeyin önüne telefon ya da tablet koymak yerine kalem ve kâğıt koyun, teknolojiyi büyüdüğünde de öğrenecek o değişmeyecek ama ekrandan oyun oynayarak pasif olması yerine koşarak oynayarak aktif olması bedensel sağlığı açısından da çok önemlidir.

Resim yapma becerisi gelişsin bu hayal gücünü canlı tutacağı gibi aynı zamanda ileride iş konusunda da kendisine çok yardımcı olacaktır hayal gücü ölen insanlar üretemeyen kişilerdir. Deneyerek öğrenen çocuklar daha başarılı, bilgisayar oyunları bu konuda ne size ne de çocuğunuza yardımcı olmayacaktır çünkü deneyimlediği sadece başkalarının hayal gücü ve kendi düşünme yetisi de hayal gücü de solacaktır.

blank

Mutfakta yardımcınız o olsun. İster kız isterse erkek hiç önemli değil mutfaktaki küçük görevleri ona verin kendinizle zaman geçirmesine yeri geldiğinde büyük gibi konuşabilmeyi ama çocukluğunu unutturmadan onla zaman geçirin.

Oyunların yanı sıra deneyerek öğrenen çocuklar daha başarılı olma sebeplerinden biri de el becerisi hayal gücünü konuşturabilecekleri el becerilerini ona öğretin. Kalemlikler yapın ahşapları, duvarları hatta mobilyaları boyayın çocuğunuzun gelişiminden önemli değil hiçbir eşya. Karton kutulardan onun hayalini kurduğu sığınmak istediği o küçük evi yapın ve beraber süsleyin. El beceresi geliştikçe hayal gücü ve bakış açıları genişleyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ