Derin Dondurucuda Saklanacağını Bilmediğimiz Gıdalar

Derin Dondurucuda Saklanacağını Bilmediğimiz Gıdalar

Derin Dondurucuda Saklanacağını Bilmediğimiz Gıdalar

Gıdalar, çabuk bozulmasını önlemek için derin dondurucuya koyulmaktadır. Derin dondurucuya koyulan gıdalar genellikle et ürünleri, baklagil ve çabuk bozulan gıdalardır. Ancak bunların dışında aklınıza gelmeyecek gıdaları da derin dondurucu da saklayarak ömrünü uzatabilirsiniz. Pek çok kişinin derin dondurucuya koyulduğunu bilmediği gıdalar aşağıdaki gibidir;

Derin dondurucuda saklanacağını bilmediğimiz gıdalar şunlardır;

  • Fındık: Kuruyemişler arasında en çok tüketilen, tatlılarda kullanılan gıda fındıktır. Fındık yağlı bir kuruyemiş olduğu için 2 hafta sonra bozulmaya ve tadı değişmeye başlar. Fındığı derin dondurucu da saklayarak ömrünü uzatabilirsiniz.

Derin Dondurucuya Saklanacağını Bilmediğimiz Gıdalar

  • Muz: Alınan muzlar en geç 1 hafta içinde tüketilmez ise kararmaya başlar. Eğer muzlarınız bir köşesinde kararmaya başlamışsa telaş yapmanıza gerek yok. Öncelikle soyununuz ve dilim dilim keserek birbirine değmeyecek şekilde tepsine sıralayıp dondurucuya atınız. Muzlar donduktan sonra bir araya getirerek buzdolabı poşetine koyunuz ve uzun süre bu şekilde saklayınız. Bu yöntem sayesinde muzların ömrünü uzatmış olursunuz.

  • Mısır: Yaz mevsiminde olan mısırları kışında tüketebilmek için ister koçanı ile isterseniz de koçanından çıkararak derin dondurucuya koyarak saklayabilirsiniz.

  • Sarımsak: Çürümeye başlayan sarımsaklarınızı soyun ve buzdolabı poşetine koyarak derin dondurucuya koyunuz.
  • Un: Un sıcak havalarda bozulan, ekşiyen ve kurtlana bir gıdadır. Unu hava almayan bir kap veya poşetle derin dondurucu da saklayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ