Canım Anne

Derya Baykal ajurlu süeter anlatimi

  Bebek Örgü
YAS: 0-1 (Büyük beden ölçüleri parantez içindedir.)
MALZEMELER: ANCHOR “Fantastik” el örgü ipligi. Renk no: 437 Yesil (Yaklasik 100 gr.)
4 numara 1 çift örgü sisi ANCHOR “Farbela” el örgü ipligi. Renk no: 009 Yesil-Beyaz-Mavi (Yaklasik 50 gr.)
5 numara örgü tigi, 2 adet çitçit
KULLANILAN ÖRGÜLER: Düz örgü, haraso örgü. ÖLÇÜ: 21 ilmek-30sira=10cm2
UYGULAMA
ARKA: Örgü sisine 56 (60) ilmek atarak, 1 sira düz örün. 2.siradan itibaren verilen motif semasini takip ederek, 16 cm 48 sira (18 cm 54 sira) örün. (Motif örgü sonuna kadar devam edecek) 49.(55.) siradan itibaren koltuk için iki kenardan her 2. siradan sirasiyla 3-2 ve 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuktan itibaren 9 cm 28 sira (10 cm 30 sira) oldugu zaman, sira basinda 32 (34) ilmegi sag omuz ve arka yaka için bir kerede kesin. Siste kalan 12 (14) ilmek üzerinden sol omuz bandi için 6 sira düz örgü örerek ilmekleri bir kerede kesin.
ÖN: Ön yaka kesimine kadar, arkada uygulanan islemleri aynen tekrarlayarak örün. Örgü boyu koltuktan itibaren 3cm 10 sira (4 cm 14 sira) oldugu zaman ön yaka için örgü ortasindan 10 ilmegi bir kerede kesin, sol tarafi beklemeye alin. Sag taraf ön yaka için sonraki her 2. sirada sirasiyla 2-1-1 ve 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu yaka kesiminden itibaren 6 cm 18 sira oldugu zaman kalan 12 (14) ilmegi omuz için bir kerede kesin. Ayni islemleri ters uygulayarak beklemede olan sol tarafi da örün.
 Bebek Örgü
BITIRME: Örgü parçalarini ölçüleriyle sabitleyip nemli bezle örterek kurumaya birakin. Sag omuzu birlestirin. Sol omuzda, ön omuz üstte kalacak sekilde kol kenarinda omuzu tutturun. Yan dikisleri birlestirin. Serit ipligi (farbela) mavi kenarindan, örgü tigi ile bir ilmek alin. Zincir seklinde örerek istediginiz ölçüde kivrim olusturun. Kivrimli farbelayi yaka kenarinda beden üzerine gelecek sekilde, kollar ve etek ucunda örgü ucuna gelecek sekilde yerlestirerek gizli dikis ile tutturun. Çitçitlari sol omuza, biri yaka ucunda olacak sekilde dikin.

TIG ILE FARBELA YAPIMI
* Serit ipligin kenarindan tig ile ilmek alip örerek süsleme amaçli çok daha kivrimli bir görüntü elde edebilirsiniz.
* Her bir serit iplikte ilmek aldiginiz kenara bagli olarak iki ayri renk elde edebilirsiniz.
Örgü Modeli Kaynagi: Yumak Bebe Örgü

 

resimlere tiklayarak büyük hallerini görebilirsiniz bebek örgüleri bebek battaniyeleri patik sapka modelleriajurlu süeter anlatimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın