Canım Anne

Derya Baykal Dantel elbise anlatimi

Derya Baykal Dantel elbise anlatimi

Tig No: 3.5
Örgü Sekli: Sik igne, trabzan, zincir Not: Bu özel elbise modelimizi yaparken ankonun malzeme ve renk numaralarini kullandik. Örnegimizin diyagramini anlatimimizin sonuna ekledik.
Yapilisi: BÜSTIYER BÖLÜMÜ YAPILISI: 3no.lu diyagram uygulanarak 2 adet örülür. Askilar 50’ser cm daha örülüp, bitirilir.
ETEK KISMI: Büstiyer olarak örülen iki motif yanyana getirilir, üzerine 1 no.lu diyagramin ilk 3 sirasi 13 cm örülür, 4.sirasindan itibaren 17 cm örülür. Etek kisminin genislemesi için, diyagRanidaki A ve B uygulanarak isaretlenen bölümlerin arasina önce; 2 zincir çekilir.
5 sira örülüp 4’er, 5 sira örüldükten sonra 6’sar adet zincir çekilerek örgüye devam edilir. Beden boyu büstiyerin alt kismindan itibaren 61 cm oldugunda diyagramdaki A ve B olarak isaretli kisim uygulanir, aralarina 4’er zincir çekilir. Toplam 8 cm örülüp, bitirilir.
OYA YAPILISI: Yaka etrafina ve askilarin etrafina; alt sirada bulunan zincirin içine 1 sik igne yapilir, yanindaki zincire geçilir, ayni yere batilarak 5 adet trabzan yapilii, 3 zincir çekilir, avni vere batilarak sik Igne yapilir, yanindaki zincire geçilir, ayni yere batilarak 5 adot Irabin yapilir, 3 zincir çekilir, nyni
yere batilarak sik igne yapilirö85seklinde oya yapilir.
Diyagram:
Dantel elbise anlatimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
DMCA.com Protection Status