Canım Anne

Derya Baykal Dantel elbise anlatimi

Tig No: 3.5
Örgü Sekli: Sik igne, trabzan, zincir Not: Bu özel elbise modelimizi yaparken ankonun malzeme ve renk numaralarini kullandik. Örnegimizin diyagramini anlatimimizin sonuna ekledik.
Yapilisi: BÜSTIYER BÖLÜMÜ YAPILISI: 3no.lu diyagram uygulanarak 2 adet örülür. Askilar 50’ser cm daha örülüp, bitirilir.
ETEK KISMI: Büstiyer olarak örülen iki motif yanyana getirilir, üzerine 1 no.lu diyagramin ilk 3 sirasi 13 cm örülür, 4.sirasindan itibaren 17 cm örülür. Etek kisminin genislemesi için, diyagRanidaki A ve B uygulanarak isaretlenen bölümlerin arasina önce; 2 zincir çekilir.
5 sira örülüp 4’er, 5 sira örüldükten sonra 6’sar adet zincir çekilerek örgüye devam edilir. Beden boyu büstiyerin alt kismindan itibaren 61 cm oldugunda diyagramdaki A ve B olarak isaretli kisim uygulanir, aralarina 4’er zincir çekilir. Toplam 8 cm örülüp, bitirilir.
OYA YAPILISI: Yaka etrafina ve askilarin etrafina; alt sirada bulunan zincirin içine 1 sik igne yapilir, yanindaki zincire geçilir, ayni yere batilarak 5 adet trabzan yapilii, 3 zincir çekilir, avni vere batilarak sik Igne yapilir, yanindaki zincire geçilir, ayni yere batilarak 5 adot Irabin yapilir, 3 zincir çekilir, nyni
yere batilarak sik igne yapilirö85seklinde oya yapilir.
Diyagram:
Dantel elbise anlatimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın