Canım Anne

Derya Baykal Dantel elbise anlatimi

Derya Baykal Dantel elbise anlatimi

Tig No: 3.5
Örgü Sekli: Sik igne, trabzan, zincir Not: Bu özel elbise modelimizi yaparken ankonun malzeme ve renk numaralarini kullandik. Örnegimizin diyagramini anlatimimizin sonuna ekledik.
Yapilisi: BÜSTIYER BÖLÜMÜ YAPILISI: 3no.lu diyagram uygulanarak 2 adet örülür. Askilar 50’ser cm daha örülüp, bitirilir.
ETEK KISMI: Büstiyer olarak örülen iki motif yanyana getirilir, üzerine 1 no.lu diyagramin ilk 3 sirasi 13 cm örülür, 4.sirasindan itibaren 17 cm örülür. Etek kisminin genislemesi için, diyagRanidaki A ve B uygulanarak isaretlenen bölümlerin arasina önce; 2 zincir çekilir.
5 sira örülüp 4’er, 5 sira örüldükten sonra 6’sar adet zincir çekilerek örgüye devam edilir. Beden boyu büstiyerin alt kismindan itibaren 61 cm oldugunda diyagramdaki A ve B olarak isaretli kisim uygulanir, aralarina 4’er zincir çekilir. Toplam 8 cm örülüp, bitirilir.
OYA YAPILISI: Yaka etrafina ve askilarin etrafina; alt sirada bulunan zincirin içine 1 sik igne yapilir, yanindaki zincire geçilir, ayni yere batilarak 5 adet trabzan yapilii, 3 zincir çekilir, avni vere batilarak sik Igne yapilir, yanindaki zincire geçilir, ayni yere batilarak 5 adot Irabin yapilir, 3 zincir çekilir, nyni
yere batilarak sik igne yapilirö85seklinde oya yapilir.
Diyagram:
Dantel elbise anlatimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi