Derya Baykal Kalpli hırka anlatımı

Derya Baykal Kalpli hırka anlatımı

Derya Baykal kalpli hırka anlatımlı şablon ve yazılı olarak anlatımlı hırka modelini severek yapacağınızı düşünüyoruz. Görselliği güzel olan hırka modelidir.

Sayfamızda çocuk hırka modelleri oldukça fazladır video anlatımlı olarak bulabilirsiniz. Detaylı anlatımlı hırka modelleri tığ işi ve şiş örgü hırka yapılışlarını sayfamızda bulabilirsiniz.

Hırka modelleri, tığ işi bebek hırka modeli, şiş örgü hırka yapımı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Derya Baykal Kalpli hırka anlatımı

Sis no: 5,5
Örgü sekli: Düz örgü, pirinç örgü
Aksesuar: 5 adet dügme Not: Bu sirin hirkamzi yaparken nakonun renkleri ve malzemelerini kullandik. Siz kendi zevkinize uygun renklerle de yapabilirsiniz. Hirkamizin diagrami yazimizin sonunda verilmistir.
Yapilisi: ARKA: 56 ilmek baslanir ve 3 cm pirinç örülür. Di- agram takip edilerek pirinç örgü ile motifler yapilir. Beden boyu 19 crn de kol evi için yanlardan 2’ser ilmek kesilir. 12 cm daha örülerek arka yaka için ortadan 18 ilmek omuzlarda kalan 17’ser ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.
ÖN: 32 ilmek baslanir ve 3 cm pirinç ötülür. Diag-ram takip edilerek ters örgü ile motifler yapilir. Beden boyu 19 cm de kol evi için yanlardan 2’ser ilmek kesilir. Kenar bordürü için ön ortadan 5 ilmek pirinç olarak örülür. Her 6 cm de bir 5 adet ilik açilir. Beden boyu 19 crn de kol evi için yandan ? sor ilmek kesilir. Reden boyu 27 crn de yaka için b+3+2 1 ilmek kesilir. Kol evi 12 crn de omuzda kalan 17 ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.
KOL: 32 ilmek baslanir ve 4 cm pirinç örülür. Diagram takip edilerek pirinç Orgu ile motifler yapilir. Her 2 crn de bir yanlardan 1’er ilmek arttirilir. Kol boyu 23 crn de kol evi için yanlardan 2’ser ilmek kesilir. 1 cm daha örülerek butun ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
Diagram:
 resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz bebek örgüleri bebek battaniyeleri patik şapka modelleri görebilirsiniz. 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ