Canım Anne

Derya Baykal Örgü Bogazli Gri Merino Erkek Kazagi Yapilisi

Derya Baykal Örgü Bogazli Gri Merino Erkek Kazagi Yapilisi

Örgü Bogazli Gri Merino Erkek Kazagi Yapilisi
Sis No: 9.0
Örgü Sekli: Düz Örgü, Çift Kat Örülecek .
Modelin Yapilisi
ÖN VE ARKA :
58 ilmek baslanacak. 3 düz 2 ters, 3 düz 2 ters olarak 6 cm lastik örüldükten sonra lastik üstünde düz örgüye geçerken, ara ara 2 ilmek artis yapilacak. Lastik üstü 40 cm oldugunda kol evi oyugu için yanlardan 3 er ilmek kesildikten sonra 2 ilmek içeriden üst üste bes kere 1 er ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Tüm beden boyu 67 cm de arka yaka oyuntusu için ortadan 20 ilmek kesilirken ayni zamanda omuzlar iki kere 6 ilmek olarak kesilip arka parça bitirilecek. Lastik üstü 58 cm de ön yaka oyuntusu için ortadan 8 ilmek, yanlardan bir kere 3, bir kere 2, bir kere 1 ilmek kesildikten sonra omuzlarda iki kere 6 ilmek olarak kesilip ön parça da bitirilecek.
KOL :
33 ilmek baslanacak. 3 düz 2 ters, 3 düz 2 ters olarak 6 cm lastik örüldükten sonra lastik üstünde düz örgüye geçerken ara ara 2 ilmek artis yapilacak. Daha sonra yanlardan 2 ilmek içeriden her 10 sirada bir bes kere 1 er ilmek artis yapilacak. Tüm kol boyu 49 cm de kol üst kesimine geçilecek. Kesimler bir kere 3, bes kere 2, bir kere 3 ilmek olarak kesilip tepede kalan 13 ilmek de düz olarak kesilerek kol bitirilecek.
YAKA :
58 ilmek baslanacak. 3 düz 2 ters olarak 18 cm lastik örüldükten sonra ilmekler kazagin yaka etrafina dikilecek
resimlerin üzerine tiklayarak büyük hallerini görebilirsinizÖrgü Bogazli Gri Merino Erkek Kazagi Yapilisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi