Canım Anne

Örgü pencereli kazak anlatımı

Örgü pencereli kazak anlatımı

MALZEME: Şenef
RENK NO: 405 (3 yumak)
ŞİŞ NO: 3,5
ÖRGÜ ŞEKLİ: Pirinç örgü, kahve çekirdeği, düz
örgü, haraşo örgü
AKSESUAR: 1 adet düğme
Yapılışı:ARKA:
Korsaj Kısım için 15 ilmek başlanarak ilmekler 2 ilmek düz, 3 ilmek haraşo, 2 ilmek düz, 1 ilmek pirinç, 2 ilmek düz, 3 ilmek haraşo, 2 ilmek düz…şeklinde dizilir. 3 cm bütün ilmekler olduğu gibi örülür. Daha sonra 2 ilmek düz, 2 ilmek haraşo, 1 ilmek düz, 5 ilmek pirinç, 1 ilmek düz, 2 ilmek haraşo, 2 ilmek düz…şeklinde ilmekler dizilip 3 cm bu şekilde örülür. Her 3 cm de bir, diğer modele geçilir. Toplam 36 cm örülerek bitirilir.
Örülen parça yan çevrilerek alt kısmından 100 ilmek toplanarak İ!mekler3 ilmekdüz, 2 ilmek ters…şeklinde dizilir. Her düz sırada aüz örülen 3′er ilmekten sol baştaki ilmek diğer ikisinin üzerinden geçirilip üzerinden atlatılan 2 ilmek düz örülürken aralarına bir dolama yapılarak kahve çekiraeği modeli uygulanmış olunur. Arka sırada bütün ilmekler olduğu gibi örülür. Toplam 12 cm örülerek bütün ilmekler bir defada kesilip, bitirilir.
Örülen parçanın yukarı kısmından 100 ilmektoplanarak pirinç örülür. Toplam 11 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilip kalan 8 8 ilmekle örgüye devam edilir. Beden boyu 45 cm örülerek arkd yaka kesimi için ilmekler ortalanıp ortadaki 30 ilmek bir defada kesilir. Omuzlardd kdlan 29′dr ilmek 3 aşamadd kesilip, bitirilir.
ÖN:Arka parçadd olduğu gibi 6 cm korsaj örülüp alt kısımdan 100 ilmek toplanarak 12 cm kahve çekirdeği modeli uygulanır.
Örülen parçanın yukarı kısmından 101 ilmek çıkarılır. Her iki taraftaki 29′ar ilmek pirinç örülürken, orfaddki ilmekler 3 ilmek kahve çekirdeği örneği, 2 ilmek ters, 3 ilmek kahve çekirdeği örneği örülür. Ortodaki 27 ilmeğe ise korsajda kurulan model dynı şekilde uygulanır. Beden boyu 29 cm örülerek kol evi için her iki tarafton 3+2+1 ilmek kesilip kalen 89 ilmekle örgüye devdm edilir. Beden boyu 34 cm örülerek yoka kesimi için ilmekler ortalanıp orfaddki 7 ilmek bir defddd kesilir. Kesilen ilmeklerin her iki tarafındaki 6′şar ilmek 2 ilmek düz, 1 ilmek ters, 3 ilmek düz şeklinde örülerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Beden boyu 42 cm örülerek tekraryaka için ön ortadaki ilmeklerin her iki tarafınaan 4+3+2+1+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 46 cm örülerek omuzlarda kalan 29′ar ilmek 3 aşamada kesilip bitirilir.
KOL:Bant kısmı için 9 ilmek başlanır, 3 ilmek ters, 3 ilmek düz, 3 ilmek ters…şeklinde ilmekler dizilir, Ortaaa düz örülen 3 ilmeğe kahve çekirdeği örneği uygulanırken diğer ilmekler ters ö-rülmeye devam edilir. Toplam 26 cm örülerek bitirilir. Örülen parça yan çevrilerek alt kısmından 78 ilmek toplanıp ilmekler 2 ilmek ters, 3 ilmek düz, 2 ilmek ters…şeklinde dizilir. Düz örülen 3′er ilmeğe kdhve çekirdeği modeli uygulanırken ters örülen ilmekler yine ters örülür. Toplam 5 cm örülerek bütün ilmekler Pir defada kesilip, bitirilir.
Örülen parçanın yukarı kısmından tekrar 78 ilmek toplanıp her iki taraftaki 33′er ilmek pirinç örülürken ortadaki 12 ilmek 2 ilmek ters, 3 ilmek düz, 2 ilmek ters, 3 ilmek düz, 2 ilmek ters… şeklinde dizilir. Düz örülen 3′er ilmeğe kahve çekirdeği modeli uygulonırken ters örülen ilmekler yine ters örülür. Toplam 2 cm örülüp kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilerek kalan 66 ilmekle örgüye devam edilir. Her 2 sıradd Pir, her i-ki tarafından Ter ilmek kesilerek 12 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 26 cm örülerek kotan 12 ilmek bir defada kesilip bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.
YAKA:Yokd etrafınddn 83 ilmek toplanarak her iki yanından ilk sırada 12′şer ilmek artış yapılıp 107 ilmeğe ulaşılır. 3+1 lastik (3 düz+1 tersi 3 cm örülerek bitirilir.Birfarafında örülen 12 ilmeğe 1 adel ilik açılır. Diğer Kol da aynı şekilde örülür.
YAKA:Yaka etrafından 83 ilmek toplandrak her İKİ yanınddn ilk sırada 12′şer ilmek artış yapılıp 107 ilmeğe ulaşılır. 3+1 lastik (3 düz+1 ters) 3 cm örülerek bitirilir. Bir tarafında örülen 12 ilmeğe 1 adet ilik açılır.
Not: Örneklerde kullanılan renk numaraları nakoya aittir.Siz dilerseniz başka bir markanın istediğiniz renklerini kullanabilirsiniz.

Modeln Yapılışı ARKA ve ÖN: 76 lmek başlanarak 4 cm 2+2 lastk örülüp, haraşo örgüye geçlr. Her ön sırada lmekler; 1 lmek haraşo, 1 dolama, 1 lmek haraşo, 1 dolama…şeklde örülürken, arka sıralarda dolama yapılan lmekler serbest bırakılır, dğer lmekler haraşo örülür. Beden boyu 34 cm örülerek kol ev çn her k taraftan 2 sıra arayla 1’er lmek keslr. Beden boyu 44 cm olduğunda yaka çn lmekler ortalanır ve ortadak 20 lmek br defada keslr. Yakanın her k tarafından 10+6 lmek keslr. Beden boyu 54 cm de omuzlarda kalan 2 lmek keslp, btrlr. KOLLAR: 44 lmek başlanarak 3 cm 2+2 lastk örülüp, haraşo örgüye geçlrken, lk sırada 2 lmek arayla 14 defa 1’er lmek artırılarak 58 lmeğe ulaşılır ve arka bedendek model uygulanır. Kol boyu 34 cm örülerek kol ev çn her k taraftan 4 sıra arayla 5 defa 3 lmek brlkte alınarak 2’şer lmek keslr. Beden boyu 46 cm de kalan 38 lmek br defada keslerek btrlr. YAKA: Tığ le yaka etrafına 1 sıra sık ğne yapılır. Sonrak sırada aynı yere batılarak 2 trabzan+2 zncr+2 trabzan yapılır, 3 zncr çeklr, alt sıradan 4 sık ğne atlanarak aynı yere batılır ve aynı şlem tekrarlanır. Sonrak sıralarda şlemler aynı şeklde yapılırken, trabzanlar alt sıradak 3 zncrlern çne yapılır. 8 cm örüldükten sonra 1 sıra sık ğne yapılarak btrlr

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın