Canım Anne

Derya Baykal örgü sosyete patigi anlatim


Sosyete Patiklerim tig la (1.3 nm)12 zincir cekip ilk iki sirayi sik igne sonraki 14 sirayi ; bir sira ikili trabzan ,bir sira sik igne seklinde ördüm. Toplam 16 sira olunca arkasini yapmaya döndüm.

Sosyete Patiklerimbir sira sik igne ve bir sira ikili trabzandan sonra 5 zincir çekip karsi tarafa batiyoruz ve ipi çektigimiz zincirin üzerinden dolayarak geri dönüyoruz (sik igne seklinde de geri dönebiliriz )

sik igne ile bir sira örüp karsiya tekrar 5 zincir ile bagliyoruz,geri dönüyoruz,ikili trabzan ile sirayi devam ediyoruz. Her ikili trabzani örerken iki kenardan bir ilmek arttiriyoruz.Sosyete PatiklerimBöylelikle patigimizin arkasini ön tarafa sag ve sol taraftan 7’er adet biritle bagliyoruz. Birit zicirlerini ben 5-5-6-6-5-5-6 seklinde yaptim. (38 nm ayak için)ilmek sayim da 26’a çikti. Iki sira daha artmadan ördükten sonra her sirada birer ilmek keserek 10 ilmek kalana kadar kesiyoruz. Kapatiyoruz.

Sosyete Patiklerim
Ipimizi topugumuzun basladigi yerden takiyoruz ve 4 sira ikili trabzan ,son sirayi sik igne seklinde örüyoruz. 17-18 zincirle ön tarafa bagliyoruz.


Sosyete Patiklerim

ben 15 ilmek ikili zincirle bagladim. Patigimin ön kisminin ortasindan da 2 sira ikili trabzan ile yükselti yaptim. Zincirleri bu yükseltiye tutturdum. Sosyete Patiklerimörgü sosyete patigi anlatim

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın