Canım Anne

Derya Baykal robali beyaz bebek hirkasi anlatimi

Derya Baykal robali beyaz bebek hirkasi anlatimi


3,5 numara 1 çift örgü sisi
7 adet dügme Kullanilan örgüler: Harosa örgü – Düz örgü Ölçü: 22 Ilmek – 30 sira 10 cm2 esittir. UYGULAMA: Hirka: Yakadan baslanarak bütün örülecek. Beyaz örgü ipligi ile örgü sisine 90 ilmek atarak 8 sira haraso örgü örün. 9. sira basinda Ilk 7 ilmegi sol ön orta banti olarak harosa örgü örün. “Ayni zamanda sol ön orta bant üzerine 9. sira ve sonraki her 20. sirada olmak üzere toplam 7 adet dügme Iligi açin. 8. Ilmekten Itibaren verilen 1 no.’lu motif semasini takip ederek 1 -12 Ilmeklerini 3 kez tekrarlayin.
Devaminda 7-24 Ilmeklerini 1 kez uygulayin. 19-30 Ilmeklerini sira boyunca tekrarlayin. Sira sonunda 7 ilmegi sag ön orta banti olarak, haraso örgü örün. (iki kenardaki ön orta banti olarak örülen 7 ilmeklik harosa örgüler örgü sonuna kadar devam edecektir.) 1. sira sonunda toplam 14 adet ajur olusacaktir.
Sonraki siralar 1 no.’lu motif semasini ayni sekilde takip ederek 1-8 siralarini 1 kez uygulayin. 9. siradan Itibaren verilen 2 no.’lu motif sema ve açiklamasini takip ederek 1-8 siralarini 1 kez uygulayin.
9. sira basinda 1 no.’lu motif semasinin 1-6 ilmeklerini 1 kez uygulayin. Devaminda 1 no.’lu motif semasinda Iki ajur arasindaki 5 ilmeklik düz örgü 9 Ilmek olacak ve arka ortasindaki 6 Ilmeklik düz örgü 18 Ilmek olacak sekilde örün. Sira sonunda toplam 14 adet ajur olusacaktir. 9. sirada uygulanan sayi oranlarini koruyacak ve arka orta ajur motifi ayni noktada olacak sekilde 1 no.’u motif semasinin 1-8 siralarini 1 kez uygulayin. 9. siradan Itibaren 2 no.’lu motif sema ve açiklamasini takip ederek 1-8 siralarin 1 kez uygulayin.
9. sira basinda ön orta bantindan sonra “13 Ilmegi düz örgü örün. 1 ajur yapin.” Devaminda tirnak Içine alinan bölümü 5 kez tekrarlayin. Siradaki 34 ilmegi düz örgü örün (arka ortasi)”
1 ajur yapin. 13 Ilmegi düz örgü örün. ” Tirnak Içine alinan bölümü 5 kez tekrarlayin. Sag ön orta bantini örün. Sira sonunda toplam 12 adet ajur olusacaktir. Sonraki siralar 1 no.’lu motif semasinin 2 kez uygulanmasinda oldugu gibi verilen sayi oranlarini koruyacak ve arka orta ajur motifi ayni noktada olacak sekilde 1 no.’lu motif semasinin 1-8 siralarini 1 kez uygulayin. 8. sira sonunda toplam 259 adet Ilmek olacaktir.
9. siradan Itibaren 2 no.’lu motif semasinin 1-8 siralarini 1 kez uygulayin. Beyaz örgü ipligi ile 6 sira düz örgü örün. 7. sirada sira basindaki Ilk 41 ilmegi sol ön Için örgü sisinde birakin. Kalan
ilmekleri beklemeye alin. Örgü sisindeki 41 ilmek üzerinden beyaz örgü Ipligi ile sol koltuk için sol kenardan her sirada 5 kere, 1 Ilmek arttirarak 6 sira düz örgü örün. ilmekleri beklemeye alin. Sol ön devaminda sol kol için bekleme Ilmeklerinden 50 ilmegi örgü sisine geçirin. Beyaz örgü ipligi Ile koltuk için Iki kenardan her sirada 5 kere 1 ilmek arttirarak 6 sira düz örgü örün. Siradan Itibaren kol seklini verebilmek için Iki kenardan her 10. sirada 6 kere 1 ilmek keserek. 46 sira düz örgü örün. 47. siradan Itibaren 2 no.’lu motif sema ve açiklamasini takip ederek 1-8 siralarini 1 kez uygulayin. Beyaz örgü Ipligi Ile 6 sira düz örün.
2 no.’lu motif semasinin 1-8 siralarini 1 kez uygulayin. Devaminda bütün Ilmekler üzerinden 8 sira haraso örgü örerek Ilmekleri bir kerede kesin

Sol kol devaminda bekleme Ilmeklerinde 77 Ilmegi arka için örgü sisine geçirin. Koltuk için Iki kenardan her sirada 5 kere 1 Ilmek arttirarak 6 sira düz örgü örün. ilmekleri beklemeye alin. Arkanin devaminda bekleme ilmeklerinden 50 ilmegi sag kol için örgü sisine geçirin. Sol kolda uygulanan Islemleri aynen tekrarlayarak sag kolu örün.
Sag ön Ilmeklerini (41 Ilmek) örgü sisine geçirin.^Sag ön koltuk Için beyaz örgü Ipligi Ile sag kenardan her 5 kere 1 Ilmek arttirarak 6 sira düz örgü örün. Sag ön devaminda ayni örgü sisine, beklemede olan arka (87) ve sol ön (46) ilmeklerini geçirin. Siste toplam 179 ilmek olacaktir. 179 ilmek üzerinden (arka – ön bütün örülecek) beyaz örgü Ipligi Ile ön orta bantlarini harosa örgü ve ortada kalan 165 ilmegi düz örgü olarak 56 sira düz örgü örün. 2 no.’lu motif semasinin 1-8 siralarini 1 kez uygulayin. 9. siradan Itibaren bütün Ilmekler üzerinden 10 sira harosa örgü örerek Ilmekleri bir kerede kesin. Bitirme: Kol alt dikislerini birlestiriri. Koltuk dikislerini blrlestirin. Dügmeleri sag ön orta bant üzerinde yerlerine dikin. resimlere tiklayarak büyük hallerini görebilirsiniz bebek örgüleri bebek battaniyeleri patik sapka modellerirobali beyaz bebek hirkasi anlatimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi