Canım Anne

Derya Baykal Saç Örgülü Burgulu Hırka Anlatımı

Derya Baykal Saç Örgülü Burgulu Hırka Anlatımı

Derya baykal saç örgü burgulu hırka anlatımı bayan örgü modellerinde en kullanışlı hırka modelleri olmaktadır. Sonbahar ve ilkbahar arasında en çok hırka modellerini tercih etmekteyiz. Hırka modelleri gömlek üstüne kombin olarak çok tercih edilmektedir. Tercihler artınca model arayışı fazla olmaktadır. Canım anne wep sayfasında bayan örgü modelleri oldukça fazla yer verilmektedir.

Video anlatımlı örgü modellerimiz için yazımızın içindeki linke tıklamanız yeterli olacaktır. Yeni anlatımlı paylaşımlarda görüşmek üzere hoşçakalınız.

Örgü hırka modelleri, hırka, bayan örgü modelleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Derya Baykal Saç Örgülü Burgulu Hırka Anlatımı

 


ARKA: 60 ilmek geçirilip 4 sıra tersten düz örgü örüp fantezi örgü ile devam edilir. 53 cm. de yanlardan, koltuk için 3,2,1 ve l er ilmek eksiltilir. Koltuktan itibaren 20 cm. de bütün ilmekler bir defada kapatılır.

SAĞ ÖN: 35 ilmek geçirilip 4 sıra tersten düz örgü ile örgülenip fantezi örgü ile devam edilir. Toplam 48 cm. de örgünün sağ yanından, yaka için 4 sırada bir 10 defa l er ilmek eksiltilir toplam 53 cm. de örgünün sol yanından koltuk için 3,2,1 ve l er ilmek eksiltilir. Koltuktan itibaren 20 cm. de kalan ilmekler bir defada kapatılır. İkinci ön de aynı şekilde simetrik olarak örülür.

KOL: 35 ilmek geçirilip 4 sıra tersten düz örgü ile örgülenip, fantezi örgü ile devam edilir. Yanlardan 7 cm. de bir 5 defa l er ilmek artırılır. Toplam 42 cm. de yanlardan koltuk için 3,2,8 defa l er ilmek, ye 3 defa 2’ser ilmek eksiltilir. Kalan ilmekler bir defada kapatılır. İkinci kol da aynı şekilde örülür.

YAN BORDÜRLER: Arka kısmın yanlarından 40 sıra uzunluğunda 30 ilmek alınır ve 3 sıra tersten düz örgü ile örgülenip kesilir.
Önlere de ayni şekilde bordur yapılır.

HAZIRLANIŞI: Dikişler dikilir. (Re simde görüldüğü gibi iki açıklık bırakılıp  dikilir). Kollar kapatılıp takılır. Önlerden ve arka yakadan ilmekler alınarak tersten düz örgü ile örülür.

RESİMLERE TIKLAYARAK BÜYÜK HALLERİNİ GÖREBİLİRSİNİZ
AYRICA SAYFANIN SAĞ BAŞINDAKİ GOOGLE DANTEL MODELLER GRUBUMUZA MAİLİNİZ İLE ÜYE OLURSANIZ TÜM EKLENEN MODELLER ANINDA MAİLINİZE GELECEKTİR

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ