Canım Anne

Derya Baykal Straplez Üst Bolero Hırka Yapılışı

Derya Baykal Straplez Üst Bolero Hırka Yapılışı

malzemeler

5 numara şiş,

Arkaya 50 ilmekle başlayın. dört sıra lastikten sonra 27 cm. düz örün. Üst kenar için altı sıra lastik örüp yedinci sırada araya ilik açın ve altı sıra daha örün.

Ön parça: 50 ilmekle başlayıp bir sıra lastik örün. 10 ilmek düz ördükten sonra desen için iki ilmek haraşo örün. Delik için bir ilmek alın, üç ilmek eksiltin ve bir ilmek alıp iki haraşo örünBunu kullanarak resimdeki deseni 28 cm. uzunluğunda oluşturun ve arka parçadaki gibi lastik örerek bitirin.

Bolero Hırkanın anlatımı

5 numara şiş, çift kat ip 3×100 gr Kartopu Marmaris

Arkaya 70 ilmekle başlayıp koltuk altına kadar 15 cm. örün. Kol oyuntusunu 2-2-1 keserek oluşturun ve omuza kadar 20 cm. daha örün.
Öndeki düz parçalar için beş ilmekle başlayın. 15 ilmek oluncaya kadar koltuk
altına gelecek şekilde her sırada l’er arttırarak düz örün. Daha sonra omuza kadar 20 cm. daha örün. Bu parçaları arka parçaya dikin. Öndeki lastik için oluşan kavisten ilmek çıkartarak (ortalama 100 ilmek) 22 sıra bir ters bir düz örüp yakayı tamamlayın.
Kollara 40 ilmekle başlayın. üç sıra lastik ördükten sonra 56 sıra olana kadar örüp koltuk altına ulaşın. Kolu 2-2-1 kesip toplam uzunluğu 60 cm. olacak şekilde bitirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın