Canım Anne

Diş Fırçası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş Fırçası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş Fırçası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlıklı bir ağız ve diş sağlığının en önemli ve ilk adımı doğru diş fırçası seçimidir. Diş fırçası seçerken dil yüzey temizleyicisi bulunan fırçaları tercih etmek daha avantajlı ve doğrudur. Dişlerde ve diş etlerinde bakteri ve mikrop barındığı gibi aynı zamanda dil yüzeyinde de bakteriler oluşmaktadır. Bunun içinde dişlerinizi temizlerken diş fırçasının dil yüzey temizleyici tarafı ile dili de temizlemek gereklidir. Ancak bu şekilde doğru ve eksiksiz bir temizlik yapılabilir.

Diş Fırçası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş fırçası seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasından bir diğeri ise diş yapınıza uygun sertlikte diş fırçası tercih etmektir. Diş ve diş etleriniz eğer hassas özellikte ise kesinlikle sert fırça tercih etmeyiniz. Onun yerine yumuşak başlı fırçaları tercih ediniz. Diş fırçalarken pek çok kişi istemsiz olarak dişe çok baskı uygulamaktadır. Bu ise dişlere ve diş yapısına zarar vermektedir. Bu etkiyi azaltmak için ise mutlaka yumuşak başlı diş fırçalarını tercih etmelisiniz. Uygulanan baskı eğer sert fırça ile birleşirse aşınma iki katına çıkacaktır.

Diş ve ağız yapısı dar olan, diş fırçalarken öğürme gibi sorunlar yaşayan kişiler diş başlığı küçük olan diş fırçalarını tercih etmelidir.

Diş fırçalama da el hareketleri oldukça önemlidir. Eğer kullanamayacak kadar hasta iseniz o halde şarjlı diş fırçalarını tercih etmelisiniz.

Diş Fırçası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi