Reklam

Diş Lekelerine Doğal Çözümler

Reklam
Reklam

    Lekeli dişler çoğu kişinin kabusudur. Lekeli dişler ile gülümsemek insanlarda güvensizlik gibi olumsuz izlenimlere sebep olabilir. Dişlerimizin üzerindeki lekeler birçok sebebe bağlı olabilir. Düzensiz beslenme, alkol sigara gibi kötü alışkanlıklar, çay ve kahve gibi içecekleri sıklıkla tüketme gibi birçok sebebi olabilir. Bu sebepler hem leke oluşumuna hem de sararmasına sebep olabilmektedir. 6 ayda bir doktor kontrolüne gitmek diş sağlığımız için önemlidir. Ayrıca en az günde 2 kere dişlerimizi düzenli olarak fırçalarsak leke ve sararmaları bir nebze azaltmış veya yok etmiş olursunuz.

Birçok rahatsızlığın veya sorunun çözümünün doğal yollarda olduğu gibi diş beyazlatma için de doğal çözüm yolları mevcuttur. Diş beyazlatmak için birçok farklı temizleyiciler, kimyasal bulunmaktadır. Ancak bunlar dişlerinizi beyazlatırken diş etlerinize zarar verebilir. Kötü sonuçlar doğurmasını engellemek için ise doğal çözümleri tercih etmenizde yarar var.

Diş muayenesini düzenli yaparak ve diş fırçalamalarınızı aksatmadan yaparak diş sağlığınızı koruyabilirsiniz. Ancak ne kadar çok dikkat etseniz de lekelenme ve sararmalar olabiliyor.

Bunun içinde çeşitli doğal çözümler ve yöntemler mevcuttur. En pratik ve etkili olan yöntemlerden biri de muz kabuğudur. Muz kabuğunun içindeki magnezyum dişlerinizin beyazlamasını sağlayacaktır. Düzenli olarak yaptığınızda olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Muz kabuğunu alarak dişlerinizi 5 dakika boyunca ovun. Dişlerinizi fırçalamadan önce günde 3 defa tekrarlayabilirsiniz.

Bu yöntemi bir ay düzenli olarak yapıp bir ay ara vererek yenileyin. Eğer sürekli ve devamlı yapacak olursanız diş beyazlatayım derken başka sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu etkilerden uzak olmak için bir ay yapıp bir ay ara vermek en etkili olan yol olacaktır.

 

Sonrakini düzenle 27 Kasım 2016 11:02 am

Reklam
Paylaş

Rasgele Konular

  • Tığ İşi

Tığ İşi Saç Bandı Modelleri

Giydiğimiz kıyafetler kadar onlara… Devamını oku

1 gün önce
  • Atkı Örgü Modelleri

Değişik Bayan Atkıları

Kış aylarının gelmesiyle beraber… Devamını oku

1 gün önce
  • Örgü Şapka ve Bere Modelleri

El Örgüsü Şapka Modelleri

Soğuk kış günlerinin gelmesiyle… Devamını oku

1 gün önce
  • Çanta
  • Çantalar

Tığ İşi Çanta Yapımı

Çantalar kadınların olmazsa olmaz… Devamını oku

1 gün önce
Reklam

Bu web sitesi çerez kullanmaktadır.