Doğal Antibiyotikleri Açıklıyoruz

Doğal Antibiyotikleri Açıklıyoruz

   Hastalıklardan korunmak için birçok tıbbi yardımcı kaynaklar ve yöntemler olsa da sorunun çözümü her zaman olduğu gibi doğada gizlidir. Kış aylarının gelmesiyle beraber salgın hastalıklar da giderek artmaktadır. Bunlardan korunmanın yolları ise doğal bitki çayları ve antibiyotikler de gizlidir. Bildiğiniz veya bilmediğiniz birçok gıda doğal antibiyotik görevi görmektedir. Ayrıca kış çaylarından da faydalanarak kışı daha sağlıklı atlatabilirsiniz.

dogal-antibiyotikleri-acikliyoruz-4

Kışın vücut ısısının düşmesi ayrıca da toplu taşama araçlarının yeterince havalandırılmaması, kışın gelmesiyle beraber soğuk algınlıklarının daha fazla baş göstermesi gibi nedenlerden dolayı hastalıklar daha çabuk bulaşmaktadır.

dogal-antibiyotikleri-acikliyoruz-3

Ancak her hastalık sonucunda hemen antibiyotiklere sarılmak vücudunuzu olumsuz yönde etkilemektedir. Vücuttaki mikropların vücudun kendi bağışıklık sistemi ile baş etmesi hem bağışıklık sisteminizi güçlendirecek hem de ilaçların karaciğerinize vermiş olduğu tahribatı önleyecektir. Mikropları kendi bağışıklık sisteminiz ile öldürmenize yardımcı olabilecek doğal antibiyotikleri ve çayları kullanarak daha rahatlıkla atlatabilirsiniz. Bunlardan korunmak için doğal yollara başvurmanız da fayda var. Doğal bitki çaylarını ve antibiyotikleri kullanarak hastalıklara karşı kendinizi koruma altına alabilirsiniz. Peki nedir bu antibiyotik etkisi olan gıdalar veya çaylar?

dogal-antibiyotikleri-acikliyoruz-2

Çoğu kişinin de bildiği gibi soğan ve sarımsak kış aylarının antibiyotik vazifesi gören gıdalarının başında gelmektedir. Bu gıdaları özellikle de kış aylarında yemeklerinizde eksik etmeyiniz. Baharatların bilinmeyen özellikleri arasında doğal antibiyotik olma özelliği de vardır. Kimyon, karabiber, kırmızı biber ve pul biber bu baharatların başında gelmektedir.

dogal-antibiyotikleri-acikliyoruz-1

Bitkisel kış çayları denince ilk akla gelen ise ıhlamur, ada çayı ve rezene gelir. Kış aylarında bu çayları sıklıkla kullanarak hastalıklara karşı bağışıklık sisteminizi desteklemiş olursunuz.

dogal-antibiyotikleri-acikliyoruz-5

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ