Canım Anne

Doğal ve Sakinleştirici Bitki Çayları

Doğal ve Sakinleştirici Bitki Çayları

Günlük hayatın stresi ve birçok nedenden dolayı sakinliğimizi kaybedebiliriz. Böyle durumlarda doğal sakinleştirici bitki çaylarını tüketebilirsiniz.

Hem doğal hem de ekonomik olan ve sağlık açısından birçok faydası olan bitki çaylarının özellikle sakinleştirme etkisi yüksektir. Bitki çayları stresi, siniri, depresyonu alır ve daha sakin olmayı sağlar. Uyku problemi yaşayan kişilerim daha kolay uykuya dalmasını sağlar. Eğer belli nedenlerden dolayı sürekli streslive sinirli bir ruh hali içerisindeyseniz bitki çayları tüketmeniz gerekir. Pratik, lezzetli ve kısa sürede etkisini gösterecek sakinleştirici biki çaylarını sizler için derledik.

Doğal ve Sakinleştirici Bitki Çayları

  • Zayıflamak isteyenlerin sıkça kullandığı yeşil çay sakinleştirici etkisi olan bitkisel bir çaydır. Yeşil çayı sıcak su içerisine koyup kaynatın ve demlenmeye bırakın. Her sabah ve akşam bir bardak yeşil çayı balyada limon ile tatlandırıp içtiğinizde daha sakin bir yapıda olursunuz.
  • Bilinen en sakinleştirici bitki çayı olan papatya çayının sinir sistemine etkisi fazladır. Papatya çayı özellikle uyku problemi çeken kişiler için en etkili çözümlerden biridir. Papatyaları kurutup veya tazeyken demleyip çayını tüketebilirsiniz.
  • Meyankökü antidepresan görevi görmektedir. Alternatif tıpta sıkça depresyon, manşk bozukluk gibi ruh hastalıklarında kullanılmaktadır. Meyankökü çayını yapmak için kaynatılmış bir bardak su içerisine bir tatlı kaşığı meyankökü atıp demlenmeye bırakın. Bu çayı günde bir bardak tüketebilirsiniz.
  • Kedi otu alternatif tıpta sıkça kullanılan şifalı bitkiler arasında yer almaktadır. Kediotu beyin sinirlerine etki etmektedir. Bu nedenle sakinleştirici etkidi bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ