Canım Anne

Doğalgaz da Tasarruf Yöntemleri (Kesin işe yarayan Yöntemler)

Doğalgaz da Tasarruf Yöntemleri (Kesin işe yarayan Yöntemler)

doğalgaz-faturasını-düşürmek-için-yapılacaklar

Merhaba hanımlar Eşlerimize bu kış aylarında bir nevi destek olmak isterseniz. Sizlere karınca kararınca yardımcı olmak isterim…

Kış aylarında evlerin en korkulu gideri doğalgaz faturaları oluyor…Bizlerde bunun için bir kaç yöntem bulduk ve paylaşalım dedik.

1-Mümkünse oturmak için evinizin en küçük odasına taşının, ve antrenin peteğini açın yani sadece 2 petek çalıştırılacak.
2-Kombinizin bakımını yaptırın. Yakıt tasarrufu için çok gerekli…
3-Kapı altlarına sünger ve benzeri cisimlerle kapatalım… Soğuk hava içeri girmesin…
4-Çocuğunuz ile aynı odada yatın ki ayrı ayrı odalarda petek açmak zorunda kalmayın.. (Bu öneri 1 ve 2 çocuklu aileler için geçerli)
5-Oturduğunuz odayı çocuğunuz için cazip hale getirin ki sürekli diğer odalara gitmesin.( Oyuncakları, Oyun parkı tarzında eşyalarını oturduğunuz odaya taşıyabilirsiniz.)
6-Emin olun ki oturmadığınız odanın (kullanmadığınız odanın) peteğini açmanızın hiç bir faydası yoktur.
7-Pencereler çift cam değilse aralıkların sünger, silikon gibi cisimlerle kapatılmalı.
8-Kombiyi sık sık kapatıp açmayın.
9-Banyo veya duş yapılacağı zamanı anı güne denk getirmeli ki bununda çok faydası oluyor. (Mesela kombinin mutfak balkonunda olduğunu düşünürsek, sıcak suyun banyoya gitmesi uzun sürüyor.) Yarım saat ve 1 er saat ara ile yapılsa bile kolay kolay tesisat daki su soğumaz.
10-Peteklerinizin önüne perde, havlu, koltuk gibi şeyler getirmeyiniz.Eğer bu maddeye dikkat ederseniz. Aylık %15 ile %25 arası yakıt tasarrufu yapacağınıza inanıyorum.

Yukarıda ki yöntemlere dikkat ederseniz 250TL GELEN FATURANIZ 80TL İLE 110TL ARASINDA GELECEĞİNE EMİNİM geçen yıl aynen uyguladım bu yöntemleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın