Doğru Besleniyor muyuz?

Doğru Besleniyor muyuz?

Hem sevdiğimiz yiyecekler genellikle hep sağlığımız için olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Pek hem sağlıklı beslenip hem de doğru yiyeceği tercih edebilir miyiz? Önemli olan şu noktadır. Sevdiğimiz ama sağlığımız için olumsuz olan yiyecekleri mi yemeliyiz, yoksa sevmediğimiz ama sağlıklı olduğunu bildiğimiz yiyecekleri mi tüketmeliyiz?

Özellikle de arkadaş toplantılarından sohbet ederek yemek yemek oldukça keyif vermektedir. Ancak bir anda aklınızda beliren acaba bunu yediğimde yeterince vitamin aldı mı veya iyi beslendim mi sorusu aklınızda belirebilir ve bu da sizi oldukça rahatsız eder. Bu da sizin büyük ölçüde iştahınızın kaçmasına sebep olmaktadır.

Bir yiyecek tarladan size ulaşana kadar ne kadar az mesafe ve işlemden geçerse o kadar sağlıklı ve yararlı olacaktır. Bu yüzden sağlığınız için doğru olanı yapıp doğal ürünler ile beslenmeye özen göstermelisiniz.

Anneler her zaman bizim iyiliğimiz ve sağlıklı yaşamamız için uğraşırlar. Bunun içinde çoğu anne de çocuğunu brokoli ve ıspanak yemek için zorlar. Aslında haklıdır. Çünkü bu sebzeler inanılmaz derece de vitamin içermektedir. Eğer siz  de sağlıklı beslenmek istiyorsanız bu iki sebzeyi sofranızdan eksik etmeyiniz.

Ne yediğiniz kadar yedikten sonrası da bir o kadar önemlidir. Sağlıklı bir yaşam için spor mutlaka gerekir. Her gün düzenli olarak egzersiz ve spor yapabilir ve sağlığınızı olumlu anlamda destekleye bilirsiniz. Spor sayesinde kan dolaşımı hızlanacak bu da size olumlu yönde geri dönüş sağlayacaktır. Yani sağlıklı olmak için sadece doğru sebze ve meyve tüketimi yeterli olmaz, spor ile de desteklenmesi gerekir.

Her diyet herkese iyi gelmeyebilir. Bu yüzden son zamanlarda moda olan diyetleri sizde kafanıza göre uygulayıp hatalar yapmayın. Herkesin bünyesi farklıdır.

Sağlıklı bir yaşam için en temel ihtiyaçlardan biri de sudur. Mutlaka her gün en az 2 litre su tüketiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ