Canım Anne

Doğru Biberon Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru Biberon Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru biberon seçimi nasıl yapılır, biberon alırken nelere dikkat etmek gerekir içeriğimizden tüm detayları ile bulabilirsiniz.

Yeni doğan bebeklere ilk alınan ürünlerden biri biberondur. Biberon çocukları beslerken kullanılmaktadır. Biberonun doğru seçilmesi çocukların ağız sağlığı ve beslenme sağlığı için oldukça önemlidir. Çoğu kişi her biberonun aynı olduğunu düşünür. Biberonun ağız kısmı, şekli özellikle bebekler için önemlidir. Damağına zarar vermemesi için biberonun ağız kısmına dikkat etmek gerekir. Her emişte doğru miktarda besin alabilmesi için ise biberonun baş kısmı önemlidir. Aşağıdan doğru biberon seçimi nasıl yapılır madde madde detayları ile bulabilirsiniz.

Doğru Biberon Seçimi Nasıl Yapılır?

  • Bir biberonun kullanım rahatlığı ilk sırada bakılması gereken özelliklerdendir. Kullanım rahatlığındaki kasıt ise çocuğun biberonu kullanırken anne göğsünü emiyor gibi hissetmesidir.
  • Biberonların ağız kısmının kıvrımlı olması gerekir. Kıvrımlı biberonlar bebeklerin boğulma gibi risklerini engeller. Düz biberonlar da bebek ağzına çok fazla mama gidebileceği için boğulma ve kusma riskleri artmaktadır.
  • Biberonun emziğinin kaliteli olmasına dikkat edin. Bebekler sürekli emziği emdiği için o alanda zararlı maddelerden yapılmış olması vücuduna kimyasal girmesine neden olabilir. Kesinlikle kaliteli ve eczanede satılan emzikleri tercih ediniz.
  • Biberonun boyutu bebeklerin vücuduna uygun olmalıdır. Çok fazla büyük ve küçük biberonlar tercih etmeyin. Orta büyüklükte bebeğinize uygun olanları kullanın.
  • Son olarak mümkünse başlık kısmı sürekli belli aralıklar değişebilen olanları tercih edin. Böylelikle daha sağlıklı bir şekilde bebeğinizi besleyebilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=f2KJTkztz3s
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ