Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Her an depresyona girebilir ve saç renginizi değiştirme ihtiyacı duyabilirsiniz. Kadınların hayatındaki en önemli unsurlardan birisi saç rengini değiştirmek, seçilen saç rengini cilt tonuna ve yüz şekline yakıştırmak ve değişik şekiller vererek bu görüntüyü korumaktır.

Dilediğiniz her an bir kuaföre ya da güzellik salonuna giderek saçlarınızı boyatabilirsiniz, farklı boyalarla farklı tarzları yakalayabilirsiniz ya da evde kendiniz de boyayabilirsiniz. Boya kutularında bulunan malzemeler ile artık saçları kendi başınıza boyamanız da oldukça basit bir işlem haline getirilmiştir. Ancak tüm bunları yapmadan ve yaptırmadan önce doğru saç rengi nasıl seçilir bunu bilmek gerekir.

Bilinmediği takdirde, yanlış olarak seçilen renkler saçlara zarar verebilir, estetik görünüm açısından hoş olmayan görüntülere sebep olabilir ve saçlarınızı kullanmaktan sıkılabilirsiniz. Doğru saç rengine karar verebilmek ve uzun süre kullanabilmek için, kaşlarınızın rengine, yüzünüzün şekline, saçlarınızın boyutuna, ince ya da kalın telli olmasına göre karar vermek önemlidir. Ancak doğru saç rengine seçebilmek ve karar verebilmek için her şeyden önce cildinizin tonunu ve cilt alt tonunuzu iyi tanımanız gerekmektedir.

Doğru Saç Rengini Seçerken Cilt Tonu Neden Önemlidir?

Doğru saç rengi nasıl seçilir adlı soruyu hangi güzellik uzmanına sorarsanız sorun, size ilk ve en net olarak vereceği cevap cildinizin tonuna ve cilt alt tonunuza göre seçilir olacaktır. Eğer cildinizin tonu sıcak tonlarda ise, mutlaka yüzünüze ve saçınıza gidecek olan renklerin en güzeli ve en uygunu sarı ve altın sarısı tonlarıdır. Ancak cildinizin tonu daha soluk ve solgun ise, bu sefer koyu renkleri tercih etmeniz uygun olacaktır. Doğru saç rengini seçtiğiniz takdirde, yalnızca saçlarınız değil, yüzünüz, kaşlarınız, dudaklarınız ve hatta elmacık kemikleriniz dahi daha ışıl ışıl ve düzgün görünecektir.

Bu nedenle doğru saç renginizi seçmeden önce saçlarınızın cilt tonunuza uygun bir şekilde kaldırabileceği tonları seçmeniz önemlidir. Saçlarınızın uzun süre kullanabileceği, sizi sıkmayacak olan ve cildinizle uyum içerisinde yansıyan renkleri seçmeniz gerekmektedir. Ve en önemlisi de yaşınızı baz alarak, mutlaka yaşınıza uygun saç renklerinden yana tercihinizi kullanmalısınız.

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ