Doğum Sonrası Çatlaklar Nasıl Geçer?

Doğum Sonrası Çatlaklar Nasıl Geçer?

Hamilelik sonrası kadınların en fazla sorun yaşadığı vücut çatlaklarını geçirmek için doğal tarifleri içeriğimizden bulabilirsiniz.

Hamilelik sırasında fazla yemek yemeden ve hormonların etkisinden dolayı her kadın kilo alır. Vücut çatlaklıkları kilo alıp verme ile oluşmaktadır. Hamilelikte oluşan çatlaklar doğum sonrasından kilo verilince daha fazla belli olur. Vücudum bozuldu diye üzülenler etkili ve pratik doğal tarifleri uygulayarak vücut çatlaklarını azaltabilirler. Aslında size ilk tavsiyemiz hamilelik başlar başlamaz vücutta çatlakların oluşmasını engellemek için bakım yapmanız gerektiğidir. Hamilelik süresi boyunca vücudunuzu doğal yağlar sürüp masaj yaparak ve kısa yürüyüşler yaparak çatlakların oluşmasını engelleyebilirsiniz. Tarifleri uygulamadan önce unutmamalısınız ki vücutta oluşan derin çatlakların tamamen yok olması oldukça zordur. Bu tarifler ile çatlak görünümü azaltabilirsiniz.

Doğum Sonrası Çatlaklar Nasıl Geçer?

  • İlk doğal çatlak götürme tarifimiz için fındık yağı, havuç yağı, badem yağı ve limon suyu gereklidir. Tüm bu malzemeleri eşit miktarda karıştırıp günde bir defa çatlak olan sorunlu bölgelere masaj yaparak sürün. Düzenli kullanımda çatlakların gözle görülür şekilde azalacağını deneyimleyebilirsiniz.
  • İkinci doğal çözüm için kantaron yağı, ozon yağı, kakao yağı, vazelin, badem yağı, argan yağı, E vitamini gereklidir. Tüm bunları eşit miktarda karıştırıp daha sonra sorunlu bölgeye uygulayın. Uyguladıktan sonra etkisini arttırmak için parmaklarınızla masaj yapın. Masaj yapmak hücreleri canlandıracaktır bu sayede daha kolay etki olacaktır.
  • Ayrıca her banyoda mutlaka kese yapmayı unutmayın. Kese yapmak başka çatlakların oluşmasını engelleyeceği gibi var olanların da azalmasını sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ