Dolaptaki Kötü Kokular İçin Çözümler

Dolaptaki Kötü Kokular İçin Çözümler

Buzdolabınızda oluşan kötü kokuları engellemek için aşağıda yer alan pratik çözümleri deneyebilirsiniz ve kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

Buzdolabında çok fazla yiyecek olduğu için genellikle bir süre sonra kötü kokular oluşabiliyor. Kötü kokuların yemeklere sinmesi veya dolabın tamamını kaplaması kötü bir havaya neden olacaktır. Dolaplarda kalıp bozulan yiyecekler, sarımsak gibi yiyeceklerin konulması, dolabın bozuk olduğu için küf veya nem kokusu olması çoğu evin buzdolabında ortaya çıkabilen sorunlardandır. Buzdolabında oluşan kötü kokuları pratik çözümler ile kolayca yok edebilirsiniz. Birkaç basit uygulama ile hem dolaptaki kötü kokuları yok edebilir hem de bir daha oluşmasını engelleyebilirsiniz. Aşağıda yer alan önerileri uygulayarak kolayca buzdolabında ki kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

Dolaptaki Kötü Kokular İçin Çözümler

  • Buzdolabınızın kötü koku oluşturmaması için her hafta mutlaka temizliğini yapmalısınız. Eğer içinde bozulmuş yiyecekler var ise kontrol edip sürekli temizlemeniz gerekmektedir. Özellikle sirkeli su ile temizlemeniz koku oluşumunu büyük ölçüde engelleyecektir.
  • Buzdolabının yumurtalık bölümünde bir parça kömür bulundurun. Kömür kötü kokuları çekip dolabınızdaki havayı temizleyecektir.
  • Kömür gibi bir diğer koku çekici de kahvedir. Kahve keskin kokusu ve yapısı sayesinde kötü kokuyu bastırıp içine çekecek böylelikle dolabınız temiz kokacaktır.
  • Limon, portakal veya mandalina kabuğundan birer parça dolaba koyup kötü kokuyu engelleyebilir ve buzdolabının daha güzel lokmasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde kavun kabuğu da kötü kokuları engelleyecektir.
  • Son olarak buzdolabına gazete kağıdını buruşturup koyun. Gazete de kötü kokuyu engelleyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ