Dolgun ve Hacimli Kirpikler İçin Doğal Çözümler

Dolgun ve Hacimli Kirpikler İçin Doğal Çözümler

Kadınların en çok sevdiği süslerinden biri de uzun, dolgun ve bakımlı kirpiklerdir. Cansız ve kısa kirpikleri canlandırmak için birkaç doğal çözümü deneyebilirsiniz. Bitkisel kürler, bitkisel yağlar ile yapılan kirpik bakımların hiçbir zararı olmadığı için güvenle deneyebilirsiniz. Kimyasal bakımlara göre çok daha fazla etkilidir.

Kirpiklerinizin güçlü, uzun ve dolgun olması için dıştan bakım yapmanız yeterli değildir. Aynı zamanda protein ve vitamin bakımından faydalı besinler ile beslenmeniz gerekmektedir.

Dolgun ve uzun kirpikler için doğal çözümler arasından bazıları ise şunlardır;

dolgun-ve-hacimli-kirpikler-icin-dogal-cozumler

  • Zeytinyağı bakım kürü: Kirpik ve kaşlarınızın daha dolgun, daha güçlü olmasını istiyorsanız her gece yatmadan önce kirpiklerinize bir iki damla zeytinyağı damlatarak hafif masaj uygulayabilirsiniz. İyi sonuç almak için ise bu işlemi 2 hafta her gece yapınız.
  • Fındık yağı kürü: Fındık yağı kirpik bakımı için oldukça etkilidir. Uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmak için pamuk üzerine birkaç damla fındık yağı damlatınız ve kirpiklerinize yavaşça uygulayınız.
  • Vazelin: Kirpiklerim güçlenmesi ve dökülmesinin önlenmesi için haftada 3 4 kez kirpiklerinize yatmadan önce vazelin sürebilirsiniz. Bu işlemden olumlu sonuç almak için bir ay boyunca yapınız.
  • Badem yağı: Kirpiklerinizin uzamasını ve dolgunlaşmasını istiyorsanız badem yağı kullanabilirsiniz. Badem yağını bir fırça veya pamuk yardımı ile yavaşça kirpiklerinize uygulayınız.

dolgun-ve-hacimli-kirpikler-icin-dogal-cozumler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ