Domateslerin Çabuk Çürümesini Önlemek için Pratik Bilgiler

Domateslerin Çabuk Çürümesini Önlemek için Pratik Bilgiler

Hayat kurtaran pratik bilgiler köşemizin bu günkü konusu evlerimizin kırmızı güzelleri domatesler. Kışlık hazırlıkların son hızla devam ettiği şu günlerde pazarları talan eden hanımlar; uygun fiyata kurutmalık, konservelik, salçalık olmak üzere çeşitli sebze ve meyveler alıp yazın son günlerini değerlendirmek için uğraşıyorlar. Kış hazırlıkları içinde domatesin ayrı bir yeri olduğunu hepimiz biliriz. Salçasından sosuna, kurutmasından konservesine kadar çok çeşitli gıdalar yapılabilen domatesler en çok satın alınan sebzeler arasında en baş sırada geliyor. Yüksek miktarda satın aldığınız domatesleri kışlıklarınızı hazırlayıncaya kadar nasıl bekletebilirsiniz, domateslerin çabuk çürümesi nasıl önlenir?

domateslerin-cabuk-curumesini-onlemek-icin-pratik-bilgiler-2

Satın aldığınız domateslerin çabuk çürümesini istemiyorsanız dalından koparılan kısımlarının aşağıya gelecek şekilde yerleştirilmesi gerekiyor. Bu sayede domatesin koparıldığı yerden nem ve hava alması engellenmiş olur.

domateslerin-cabuk-curumesini-onlemek-icin-pratik-bilgiler-4

Karışık şekilde yerleştireceğiniz domatesler çok çabuk çürüyebilir, bu püf noktası kulağınızda küpe olarak kalsın istiyoruz. Domateslerin çabuk çürümemesi ile ilgili bugüne kadar birçoğumuzun yanlış bildiği bir bilgiyi de düzeltmekte fayda görüyoruz.

domateslerin-cabuk-curumesini-onlemek-icin-pratik-bilgiler-1

Hepimiz alış verişten gelir gelmez domatesleri hemen buzdolabına yerleştiririz. Halbuki domateslerinizi oda sıcaklığında daha uzun saklayabilirsiniz. Domatesleri mutlaka buzdolabında tutmanız gerekiyorsa şeffaf bir poşet seçip ağzını da sıkıca kapatarak bu şekilde saklamanızın, domateslerinizin ömrünü uzatacak başka bir püf noktası olduğunu hatırlatmak isteriz.

domateslerin-cabuk-curumesini-onlemek-icin-pratik-bilgiler-3

Yemek tarifleri bölümümüzde yüzlerce denenmiş yemek tarifleri sizleri bekliyor. Bu tarifleri sosyal medya hesaplarınızda da paylaşabilirsiniz.

domateslerin-cabuk-curumesini-onlemek-icin-pratik-bilgiler-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ