Düğmelerden Rengârenk Kolye Yapımı

Düğmelerden Rengârenk Kolye Yapımı

Düğmeler hayatımızın neredeyse her alanında kullandığımız özellikle de kıyafetlerimizin vazgeçilmez parçalarıdır. Tarihten günümüze çok fazla değişikliğe uğrayarak moda ve tekstil sektöründe kullanılan düğmeler. Ev dekorasyonundan, oyuncak yapımına kadar hemen her alanda kullanılan malzemelerdendir. Son dönemlerde moda sektörünün yenilik arayışı içinde düğmeleri kullanmaya başlaması ile düğmeler hayatımıza takı olarak ta girmeye başlamış oluyor. Kadın veya erkek hemen herkesin kıyafetleri üzerinde aksesuar olarak ta kullanılan düğmeler ile ev de kendimiz ve ya çocuklarımız içinde takı ya da aksesuar yapmamamız mümkün. Hemen her bütçeye göre bulunabilen düğme çeşitleri çoğu zaman eski giysilerden toplanarak biriktiriliyor ve ihtiyaç duyulduğunda kullanılıyor. Düğmelerden birçok şey yapmak mümkün bilezikler, broşlar, küpeler, kolyeler. Düğmelerden rengârenk kolye yapımı malzemenin kolay bulunması ve kolay yapılması sebebi ile herkesin  yapmaktan keyif aldığı parçalardır.

Düğmelerden Kolye Yapımı

Evinizde bulunan eski düğmelerinizi değerlendirmek ve kıyafetleriniz üzerinde şık bir aksesuar oluşturmak için düğmelerden rengârenk kolye yapımı nasıl olur bahsedeceğiz.

Malzemeler: kumaş parçası veya deri parçası, renkli düğmeler, iğne, iplik, yapıştırıcı, zincir.

Yapılışı: Öncelikle iğne ve ipliğimizi hazırlıyoruz. Ardından kumaş parçasını kendi zevkimize göre büyüklükte ve şekilde kesiyoruz. İster geometrik kesim isterseniz de düz kesim yapabilirsiniz bu aşamada. Ardından elimizde bulunan renkli düğmeleri kumaşın üzerine boşluk kalmayacak şekilde dikiyoruz. Bu aşamada düğmelerin büyüklük ve renklerine göre desen çıkarabilirsiniz. Tüm kumaşı bu şekilde istediğimiz gibi renk ve desende düğmeler ile kapladıktan sonra kumaşın iki ucuna boynumuzda istediğimiz uzunluğa göre zincirimizi dikiyoruz. Zinciri dilerseniz birbirine kolye aparatı ile sabitleyebilirsiniz dilerseniz de kurdele yardımı ile zinciri boynunuzda bağlayabilirsiniz. Kolyenin üzerine minik kurdele ve ipliklerden fiyonklar yaparak yapıştırabilirsiniz dilerseniz de sadece düğmeler ile kullanabilirsiniz.  bu kadar kolaydır. Siz de kendiniz ve ya sevdikleriniz için bu kolyelerden yapabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ