Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Buğulu Göz Makyajı

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Buğulu Göz Makyajı

Güzelliğine düşkün kadınlar için makyaj yapmak bir vazgeçilmezdir. Göz makyajı ise makyajın vazgeçilmezlerindendir. Kadınlar tarafından göz makyajları arasından hangisinin daha etkileyici olduğu sürekli olarak araştırılır. Dumanlı göz makyajı bu araştırmalarda öne çıkar. En güzel makyaj stilleri içinde olan dumanlı göz makyajı “buğulu göz makyajı” adıyla da bilinir. İster makyaj ile ilgili profesyonel olsun, ister yeni makyaj yapmaya yeni başlamış olsun istisnasız bütün kadınlar Smoke Eye olarak İngilizce’de yer alan dumanlı göz makyajı hakkında bilgi sahibi olmak ister.

Buğulu Göz Makyajı

Dumanlı Göz Makyajı Nedir?

Dumanlı göz makyajı hemen hemen her göz tipi için uygundur. Kadınların pek çoğunun buğulu göz makyajı tercih etmesinin nedeni gözlerin daha anlamlı ve dikkat çekici bir hale gelmesidir. Etkileyici bakışlar için tercih edilen dumanlı göz makyajı ilk öğrenildiğinde zor gibi görünse de sürekli yaptıkça el alışır ve daha kolay yapılır hale gelir. Peki, dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dumanlı göz makyajı ile ilgili izlenmesi gereken aşamaları sizler için sıralıyoruz. Siz de buğulu göz makyajı yapmak istiyorsanız bu adımları takip edebilirsiniz.

Evde Pirinç Suyu Maskesi Yapımı konulu sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

  • İlk önce göz kapaklarınıza astar far sürün. Astar far rengini nötr renklerden ya da en açık renklerden seçin. Buradaki en doğru renk açık pudra renkleridir.
  • Astar farın üzerine yeniden far sürün. Bu far genellikle siyah, gri, bronz, kahverengi, simli veya kırmızı tonlarından biri olarak seçilir.
  • Son sürdüğünüz farı göz kapağınızın üzerine iyice dağıtın. Bu işlem için dağıtma fırçasından yararlanabilirsiniz. İstenen homojen görünüm sağlanana kadar işleme devam edin. Astar far ile üzerine sürdüğümüz farın rengi ne kadar karışırsa dumanlı göz makyajı o kadar güzel olur.
  • Gözlerinizi belirgin hale getirmek için göz kalemi ya da eyeliner sürün. Gözün hemen üstüne ve kuyruklu olarak çekilmelidir. Kalem veya eyelineri gölge yaptığınız alandan dışarı taşırmayın.
  • İsterseniz gözaltlarınıza da kalem çekebilirsiniz.
  • Şimdi buğulu göz makyajı için en önemli noktaya sıra geldi. Kirpiklerinize rimel sürün veya takma kirpik kullanın. Doğal görünen takma kirpikleri tercih edin. Rimelinizi çok bol sürmeye özen gösterin.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ