Canım Anne

Dünya Enerji Haritaları

Dünya Enerji Haritaları

Dünya üzerinde bulunan enerji kaynaklarını ve bunların hangi bölgelerde olduğunu gösteren Dünya enerji haritaları hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik. 

Dünya enerji haritalarında hangi kaynaklardan enerji edildiği, kaç adet baraj, nükleer santral olduğu ve bunların hangi bölgelerde ülkelerde yer aldığı gibi bilgiler bulunmaktadır. Amerika, Kanada,Rusya ve Çin gibi büyük ülkelerde nükleer santraller bulunmaktadır.

Nükleer santraller amacı ile her ülke elektrik ihtiyacının büyük bir kısmını buradan karşılamaktadır. Ayrıca yel değirmeni, güneş enerjisi gibi kaynaklardan da elektrik üretimi yapılmaktadır. Nükleer santrallerden elektrik üretimi her ne kadar fazla olsa da son zamanlarda çevreci olmak ve ucuz maliyet açısından yel değirmenleri, güneş enerjisi gibi kaynaklar daha çok tercih edilmeye başlandı.

Rüzgardan enerji elde edebilmek amacı ile yel değirmenleri yapılmaktadır. Yel değirmenleri döndüğü sürece enerji üretimi yapmaktadır. Bu yöntem oldukça ekonomik bir yöntemdir. Dünyada hangi ülkelerde rüzgardan enerji elde edildiğini enerji haritaları sayesinde öğrenmek mümkündür.

Dünyada petrol ihraç eden yani OPEC ülkelerinin tamamını da Dünya enerji haritası sayesinde görmem mümkündür.

Dünya Enerji Haritaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi