Canım Anne

Dünya Toprak Haritaları

Dünya Toprak Haritaları

Dünyada çapında herhangi bir bölgenin toprak özellikleri ve dağılışları hakkında bilgi veren haritalar olan Toprak haritaları hakkında detaylı bilgileri içeriğimizden bulabilirsiniz.

Dünya toprak haritaları ülke veye kıtalara göre toprak dağılışlarını, hangi tür toprak bulunduğunu, toprak özelliklerini göstermektedir. Bölgeden bölgeye değişiklik gösteren toprak haritaları genellikle hangi bölgede hangi ürünün yetişeceği hakkında bilgi almak için kullanılmaktadır.

Dünya toprak haritalarına genel olarak bakıldığında hangi ülkede hangi ürünün yetiştiğini veya yetişebileceğinin bilgisi anlaşılmaktadır. Genellikle tarım ile ilgilenenler bölgelere göre toprak türlerine bakım o bölgede nasıl ürünler yetişebileceğini ele almaktadır.

Dünya toprak haritalarında bilinen ve gösterilen 10 adet toprak çeşidi bulunmaktadır. Bu toprak çeşitleri bölgelere ve kıtalara göre belirtilmiştir. Ayrıca toprak haritaları sayesinde toprak çeşitlerinin dağılışlarının sınırlarını da görmek mümkündür.

Dünya haritaları başlığında yer alan toprak haritaları önemli haritalar arasında yer almaktadır. Orta ölçekli tematik haritalar olarak bilinmektedir.

Dünya Toprak Haritaları

Dünya Toprak Haritası 2

Dünya Toprak Haritası 3

Dünya Toprak Haritası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ