Dünyaca Meşhur Diyetler

Fazla kilolar her iki cins içinde günümüzün en büyük sorunu olmasına rağmen hanımlar bu konuda erkeklere oranla daha takıntılı ve hassaslar dersek pek de yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Hanımların kabus olarak gördükleri fazla kilolardan kurtulmak için çok sayıda diyet reçetesi ortalıkta dolanmakta olmakla beraber her alanda olduğu gibi bu konuda da başarılı sonuçları olan belli başlı diyetler mevcuttur. Özellikle hanımların da kendilerini istedikleri kiloya düşüren bu sağlıklı diyetleri tercih etmeleri çok normal karşılanıyor elbette. Biz de bu yazımızda dünya çapında yer edinmiş en çok uygulanan birkaç diyet formülünü sizlerle paylaşmak istedik.

dunyaca-meshur-diyetler-5

*Dukan diyeti: Protein ağırlıklı olan bu diyet; atak, kilo verme, korumaya hazırlık ve sürdürme adı altında dört bölümden oluşuyor. Çok fazla miktarda su tüketimini esas alan bu diyetin ilk bölümünde yumurta, yağsız süt ürünleri, kümes hayvanları ve balık gibi protein miktarı yüksek gıdaların tüketilmesi gerekiyor. Kilo verme bölümünde ilk bölüme ilaveten lahana, kereviz, enginar, patlıcan, brokoli, kabak, mantar ve marul ekleniyor. Üçüncü bölümde ise her gün orantılı olarak et ve sebze tüketebiliyorsunuz. Fakat haftanın tek gününde atak bölümünü uygulamanız gerekiyor. ayrıca bu diyetin en iyi tarafı haftada 2 öğün özgür olmanız.

dunyaca-meshur-diyetler-4

*Karatay diyeti: Karatay diyeti de protein ağırlıklı bir diyet olup kesinlikle aç kalma esasına göre uygulanmıyor. Aksine bu diyette her şeyi yiyebiliyorsunuz ancak bunu sık sık yapmanız çok önemli. Başka diyetlerde kısıtlanan ekmek bile bu diyette günde 200 gr tüketilebiliyor.

dunyaca-meshur-diyetler-3

*İsveç diyeti: bu meşhur diyet de haftada 7 ile 20 kilo arasında kilo verdirmesiyle önce Avrupa’da sonra Türkiye’de tanınmıştır. Neredeyse tüm günü aç geçirme esasına dayanan bu diyette günde 2 litre su içilmesi şart. İlk 3 günü zorlayan bu diyeti 3 aydan önce kesinlikle tekrarlamamak da gerekiyor. Verilen kiloların sonradan tekrar alındığı yönündeki eleştirilere maruz kalan bu diyeti kısa zamanda kilo vermek isteyenler tercih ediyor.

dunyaca-meshur-diyetler-2

Binlerce çeşit diyet arasından sizlere en çok rağbet edilenleri hatırlatmaya çalıştık, siz siz olun doktorunuza danışmadan diyet uygulayıp sağlığınızla oynamayın.

Dekorasyon konusundaki değişik ve yeni fikirler için bu linki tıklayıp sitemizdeki detaylı yazılardan faydalanabilirsiniz.

dunyaca-meshur-diyetler-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ