Duvardaki Parmak İzleri Nasıl Çıkar? Duvar Temizliği!

Duvardaki Parmak İzleri Nasıl Çıkar? Duvar Temizliği!

Ev temizliği kadınların en çok zamanını alan işlerdendir. Günlük temizliğin yanı sıra büyük temizlik sırasında çok daha detaylı işlere girişilir. Koltukların temizlenmesi, derin mutfak ve banyo temizliği, duvar temizliği; büyük temizliklerin yorucu işleri arasında yer alır. Daha önce paylaştığımız Duvar Temizliği Nasıl Yapılır? Duvar Temizliği Püf Noktaları! Başlıklı yazımızı da okumanız işinize yarayacaktır. Bugün ise duvardaki parmak izleri konusunu ele alıyoruz.

duvardaki-parmak-izleri
Duvardaki Parmak İzleri Nasıl Çıkar

Duvardaki Parmak İzleri Nasıl Çıkar?

Duvardaki parmak izleri genellikle prizlerin etrafında ve duvarların birleşim yerlerinde görülür. Duvarlarınız ne kadar temiz olursa olsun özellikle prizlerin çevresi zaman içinde parmak izi olur. Çocuk olan evlerde duvarlarda parmak izi olasılığı daha fazladır. Duvardaki lekeleri çıkartmak için uygulanacak yöntemin duvarın boyasın zarar vermemesi en önemli noktadır. Parmak izlerinin kolay bir şekilde çıkartılması için bazı küçük püf noktalarını bilmek işinize yarayacaktır. Bu noktalar sayesinde duvarları temizlerken harcayacağınız zaman da kısalır. Duvardaki lekeler ile ilgili uygulayabilecekleriniz aşağıda sıralanmıştır.

duvardaki-parmak-izleri
Duvardaki Lekeler Nasıl Çıkar

Duvardaki Parmak İzi Çıkartma Yöntemleri!

Duvardaki parmak izleri nasıl çıkar? Duvarları silerken nelere dikkat etmeli? İşte cevapları…

  • Duvarlardaki lekeler için patates ve parafinden yararlanabilirsiniz. Parmak izi olan bölgeye soyulmuş patates sürün ve ovalayın. Daha sonra parafin ile ıslattığınız bir bezle silin. İzlerin kolaylıkla çıktığını göreceksiniz.
  • Çocukların en eğlenceli oyunlarından biri duvarları boyamaktır. Duvardaki boya lekesi için öncelikle boyalı yeri çok hafifçe kazıyın. Bir kaba karbonat ve bulaşık deterjanı ilave edin. Bir sünger yardımıyla lekeli kısma sürün ve çok bastırmadan ovalayın. Bunu birkaç defa tekrarladığınızda lekeden eser kalmayacaktır.
  • Duvardaki parmak izleri yanı sıra boya lekesini çıkartmak için çakmak gazından yararlanabilirsiniz. Duvara çakmak gazını sıkın ve eski bir diş fırçası ile ovun. Boya çıkacaktır. Kalanını da bezle silebilirsiniz.
duvardaki-parmak-izleri
Duvar Temizliği Nasıl Yapılır
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ