Canım Anne

Eğitilebilen Köpek Cinsleri Hangileridir?

Eğitilebilen Köpek Cinsleri Hangileridir?

Köpekler en çok beslenen hayvanlar arasında ilk sıralarda yer alır. Köpek türleri arasında eğitilebilir olanlar ve eğitilmesi zor olanlar vardır. Eğitilebilen köpek cinsleri hangileridir sorusuna cevap olan bu yazımız haricinde daha önceden canimanne.com olarak yayınladığımız Apartmanda Hangi Köpek Bakılır? Konulu yazımızı da inceleyebilir ve bilgi alabilirsiniz. Sadık olmalarıyla bilinen köpeklerin bu sadakati tarih boyunca hiç değişmemiştir. Evde beslediğimiz bir köpek tıpkı bir çocuk gibi ilgi ister, oyun ister ve bizimle oynayabilir. Köpeklerde var olan sahiplenme içgüdüsü onların sadık olmalarının nedenidir. Yanında yaşadıkları kişilere karşı vefa borçları olduğundan onları koruma altına alırlar.

Hangi Köpekler Eğitilebilir?

Köpek cinsleri arasında evde yaşamaya uygun olanlar ve doğası gereği açık, geniş alanda yaşaması gerekenler vardır. Eğitilebilen köpek cinsleri hangileri olduğu, hangi köpek cinsinin hangi özelliklere sahip olduğu konusu yazımızın devamındadır. Yazının sonuna eklediğimiz komik köpek videosu da eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Eğitilebilen Köpek Cinsleri

Eğitilebilen köpek cinsleri konusuyla birlikte köpeklerin özellikleri de merak edilir. İşte tüm bu sorularınızın cevabı…

Doberman

Eğitilebilen Köpek Cinsleri Doberman

Erkek ve dişi dobermanın karakterleri farklıdır. Dişi doberman daha sıcakkanlı, sakin ve duygusaldır. Erkek olanlar ise katı kurallara sahip, sinirli ve saldırgan olabilirler. Doberman ırkı keskin zekaya sahiptir, kolay öğrenirler. Bu nedenle doberman eğitilebilen köpek cinsleri arasındadır.

Border Collie

Eğitilebilen Köpek Cinsleri Border Collie

Asil duruşuyla bilinen Border Collie cins köpekler üst düzey zekaya sahiptir. Bu nedenle meraklı, sahibine bağlı ve kolay eğitilebilen köpekler arasındadırlar.

Labrador Retriever

Eğitilebilen Köpek Cinsleri Labrador

Amerika’da çok bulunan Labrador Retriever cinsi köpekler yumuşak başlı, sıcakkanlı ve sevimlidirler. Söz dinlerler, bu yüzden kolay eğitilebilirler.

Sivas Kangal

Eğitilebilen Köpek Cinsleri Sivas Kangal

Sivas ilimizle özdeş olan Kangal cinsi köpeklerin soyu Orta Asya’da dayanır. Güvenilir bekçi köpekleridir.

Kuvasz

Eğitilebilen Köpek Cinsleri Kuvasz

Görünüm itibariyle koyuna benzeyen Kuvasz cinsi köpekler Macaristan’lıdır. Çoban köpeği olan bu cinsler beyaz, kalın ve dalgalı tüylere sahiptir. Tanımadıkları insanlara karşı soğukturlar.

Brittany Cinsi Köpek

Eğitilebilen Köpek Cinsleri Brittany

Çok hareketli ve sesli olan Brittany köpeği üstün zekasıyla bilinir. İnsanlarla dost olmayı severler. Ev köpeği olduklarından çevik, dürüst ve cesurdur. Eğitilebilen köpek cinsleri arasında ilk sırada gelirler.

Yorkshire Terrer

Eğitilebilen Köpek Cinsleri Yorkshire Terrier

Yüksek enerjisiyle bilinen Yorkshire Terrer cins köpekler arkadaş canlısıdır. Sıcakkanlıdır, ilgi göstermeyi de, ilgi görmeyi de severler.

Boxer Cinsi Köpek

Eğitimleri bir hayli eğlenceli geçen Boxer cinsi köpekler kolay öğrenirler. Kökeni Almanya olsa da Türkiye’de de çok sayıdadırlar.

Eğitilebilen Köpek Cinsleri Boxer

Golden Retriever

Eğitilebilen Köpek Cinsleri Golden

Köpek türleri arasında yeri farklı olan Golden Retriever cinsi kolay uyum sağlayan karakteri sevecenliği, sevimliliği ile bilinir. Sempatik ve uysal olmalarından dolayı çocuklarla çok iyi anlaşırlar. Golden cinsi köpekler çok kolay eğitilebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ