Reklam

Ekmeklerin Bayatlaması Nasıl Önlenir?

Reklam
Reklam

   Ekmeklerin bayatlamasını ve israfı önlemek için birçok çözüm yolu ve pratik bilgiler olmaktadır. Bu bilgileri kullanarak ekmeklerinizin bayatlamasını engelleyebilir, bayatlamadan tüketebilirsiniz.

Ekmeklerin uzun süre bayatlamasını önlemek için ilk yapılacak olan işlem hava almayan bir torbaya koyup bu şekilde saklamaktır. Yemediğiniz ve artan kalan ekmeklerinizi hava almayan torbalarda muhafaza ederseniz daha uzun süre tazeliğini koruyacaktır. Eğer koyduğunuz torba hava alırsa ekmekleriniz kuruyacak ve çok çabuk bayatlayacaktır.

Ekmek koyduğunuz dolabı 2-3 haftada bir sirkeli su ile silerseniz bayatlamayı ve küflenmeyi önlediğini fark edeceksiniz. Aynı zamanda ekmek koyduğunuz kabın içerisine bir miktar küçük bir kapla tuz koyarsanız yine bayatlamayı önlediğini ve ömrünü uzattığın fark edeceksiniz. Ekmek kutusunun içerisine soyulmuş bir elma veya patates koyarsanız yine bayatlama ve küflenme sorununu azalttığını fark edersiniz.

Aynı zamanda bayat ekmeklerinizi israf edip atmak yerine değerlendirebilirsiniz. Bayat ekmeklerden bayat ekmek köftesi, bayat ekmek böreği ve pizza için alt taban olarak kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra bayat ekmeklerinizi kurutup rondodan geçirerek galeta unu olarak da kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bayat ekmeklerinizi küp küp doğrayarak fırında kuruttuktan sonra ağzı kapalı kavanozlara koyup ihtiyaç halinde çorbalarınızda rahatlıkla ve güvenle kullanabilirsiniz.

Ekmeklerin bayatlamasının ve küflenmesinin önlenmesi için birçok pratik bilgiden faydalanarak israfı önleyebilirsiniz. Aynı zamanda bayat ekmeklerin değerlendirilmesi ile ilgili bilgileri ve yöntemleri kullanarak da her an elinizin altında hazır ürünler olarak kullanabilirsiniz. Pizza için hamur yoğurmakla uğraşmayıp alt taban olarak kullanabileceğiniz gibi birçok alternatif olarak kullanma şekli mevcuttur.

İsrafı önlemek için yukarıdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda ihtiyacınızdan fazla ekmek almayarak israfın önüne geçebilirsiniz. Yiyebileceğiniz ve ihtiyacınız olan kadar ekmek almak her zaman en doğrusu olacaktır.

Sonrakini düzenle 4 Aralık 2016 7:44 pm

Reklam

Rasgele Konular

 • Bebek Battaniye Modelleri

Tığ işi süper battaniye modeli yapılışı

Tığ işi süper battaniye modeli yapılışı kolay tığ işi örgü modeli arayanların çok beğeneceği harika… Devamını oku

3 saat önce
 • Tunus İşi

Tunus İşi Nasıl Bitirilir Nasıl Kapatılır

Merhabalar arkadaşlar sizlerden gelen istek üzerine Tunus İşi Nasıl Bitirilir Nasıl Kapatılır anlatımlara devam ediyoruz.… Devamını oku

6 saat önce
 • Örgü Modelleri
 • Tunus İşi
 • Video
 • Video Galeri
 • Videolu Örgü Tarifleri

Tunus İşi Yeni Model ve Yapımı

Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Modelleri ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli ziyaretçilerimiz den… Devamını oku

1 gün önce
 • Lif Modelleri

Yeni kese lif modeli yapılışı

Yeni kese lif modeli yapılışı bir önceki paylaşımımız da yuvarlak modelini paylaştığımız modelin bugün kese… Devamını oku

1 gün önce
 • Lif Modelleri

Yeni kare lif modeli kutu tekniği yapılışı

Yeni kare lif modeli kutu tekniği yapılışı kolay kutu tekniği lif örneği arayanlar için harika… Devamını oku

1 gün önce
 • Takı Tasarım
 • Takılar

Tuğralı sallantılı küpe yapımı

Tuğralı sallantılı küpe yapımı kendin yap köşemizde şık küpe yapabilirsiniz. Hanımlarımızın takı tasarımlarına ilgisi oldukça… Devamını oku

2 gün önce
Reklam